صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۹
خرداد
۱۴۰۲

شماره
۵۳۵۵

امروز: ۹ (خرداد) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Tuesday 2023 (May) 30

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان گفت: تدوین و سیاست گذاری‌ها برای مباحث فرهنگی باید مبتنی بر نتایج پژوهشی باشد.
به گزارش هگمتانه، سعید شهابی‌نیا در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر با موضوع بررسی سیاست‌های حوزه فرهنگی و اجتماعی شورا، افزود: در حال حاضر برش استانی سند مهندسی فرهنگی در دست تدوین است و می‌توان در سیاست گذاری فرهنگی شورا از این سند نیز بهره گرفت.
شهابی‌نیا با بیان اینکه در تدوین سیاست‌های ارایه شده به تعمیق باورهای دینی توجه نشده، اظهار کرد: لازم است در مباحث فرهنگی و تمامی تصمیمات، تمامی جوانب دیده، مسائل و مشکلات ریشه‌یابی شود از جمله در موضوع عفاف و حجاب اقدامی است که باید بر اساس نتایج پژوهشی در خصوص آن تصمیم‌گیری صورت پذیرد.
وی با تأکید بر اینکه در امر فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن مباحث فرهنگی اقدامات پژوهشی لازم است، یادآور شد: نباید همه موارد را با یک برنامه و سیاست گذاری دید بلکه مسائل و دغدغه‌ها باید ابتدا از طریق پژوهش آسیب شناسی، بررسی و نتایج آن در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌ها لحاظ شود.
به گفته شهابی‌نیا ظاهربینی در مباحث فرهنگی باعث عدم موفقیت در کارها شده است.

 حیدری: پیاده راه‌ها بزرگ‌ترین ظرفیت ایجاد الفت اجتماعی است
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان هم با اشاره به اینکه حدود یک سال از عمر شورای ششم می‌گذرد افزود: در این یک سال باید سیاست‌گذاری‌ها انجام شده باشد و سه سال باقی مانده از دوره ششم باید برای اجرای این سیاست‌ها صرف شود.
مهدی حیدری با تأکید بر اینکه سیاست‌های تدوین شده باید واضح و مشخص باشد، افزود: در این صورت است که می‌توان عملکرد شهرداری را با توجه به سیاست‌ها و اهداف تعیین شده نظارت و بررسی کرد.
حیدری با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های شهر برای فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن فرهنگ‌ها، اظهار کرد: پیاده راه‌ها بزرگ‌ترین ظرفیت الفت اجتماعی است و باید از این ظرفیت و فرصت در اجرای برنامه‌های فرهنگی استفاده کرد.
به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حیدری با تأکید بر اینکه خروجی و نتیجه تدوین سیاست‌ها باید اقدامات عملیاتی باشد، اظهار کرد: لازم است فضای فرهنگی شهری را تغییر داد چرا که شاهد ناهنجاری‌های اجتماعی در شهری به بلندای تاریخ و تمدن ایران زمین هستیم.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: