صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۲
خرداد
۱۴۰۱

شماره
۵۰۷۴

امروز: ۲ (خرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Monday 2022 (May) 23

عناوین صفحههگمتانه، گروه شهرستان: فرماندار تویسرکان با تأکید بر اینکه مکلف به تبیین جهادی خدمات نظام هستیم گفت: به زودی طرح نهضت ملی مسکن در 24 هکتار زمین در تویسرکان آغاز می‌شود.
به گزارش هگمتانه، حسین افشاری ظهر دیروز در آیین آغاز رزمایش فاطمی گروه‌های جهادی این شهرستان اظهار کرد: در دهه 50 هجری شمسی به بعد بیشترین هجمه‌ با ترویج این موضوع که اسلام توانایی و مشروعیت اداره زندگی مردم را ندارد، در رأس کار دشمنان و مخالفان دین قرار گرفت.
وی افزود: البته با تدبیر حکیمانه امام راحل و تکیه بر ظرفیت عظیم مکتب اسلام و اهل بیت(ع) برنامه این سلسله اعم از سکولاریسم، لیبرالیسم، انجمن حجتیه و یا متحجرها و مقدس‌مآب‌ها در دنیا به هم ریخت و مشروعیت خود را از دست داد.
فرماندار تویسرکان با اشاره به شکست جبهه استکبار در مقابل انقلاب گفت: دشمنان اسلام و انقلاب امروز بار دیگر متوسل به ترفند القای ناکارآمدی نظام اسلامی در تأمین معیشت، اشتغال، رفاه و سازندگی شده‌اند که از سوی افراد ناکارآمد و مخالف نظام نیز در داخل کشور به این موضوع دامن زده می‌شود.
وی با اشاره به تأکید رهبر انقلاب در تحقق جهاد تبیین به عنوان اولویت مهم کشور تأکید کرد: امروز در جهاد با دشمنی قدار مواجه هستیم بنابراین مکلفیم با همه توان به تبیین خدمات نظام اسلامی برای اقشار مختلف مردم بپردازیم و توطئه‌ خصمانه و کینه‌توزانه را خنثی و کارآمدی نظام را بار دیگر به رخ دنیا بکشانیم.
افشاری در ادامه در مقایسه عملکرد دولت در مدیریت کرونا با آمریکا گفت: تعداد فوتی‌های کرونا در آمریکا روزانه بین 600 تا 700 نفر است در حالی که آمار فوتی کرونا در ایران به 10 تا 20 نفر رسیده و این نشان از موفقیت نظام جمهوری اسلامی در مدیریت این بیماری دارد.
وی با اشاره به شاخص توسعه انسانی در ترکیبی از نرخ امید به زندگی، درآمد سرانه و هرم باسوادی تصریح کرد: ایران در نرخ توسعه انسانی براساس مرکز برنامه سازمان ملل طی 40 سال گذشته در شتاب رتبه اول جهان را دارد، این ممکن نبود مگر تلاش‌های گسترده و توانمندی نظام جمهوری اسلامی.
فرماندار تویسرکان با بیان اینکه براساس شاخص‌های درونی در کشور و نیروهای متراکم در عرصه علم و جهاد روز به روز شاهد افزایش امید و اقتدار در کشور هستیم تأکید کرد: در روستاهای ما حتی با جمعیت 10 خانوار گازرسانی انجام شده است در صورتی که در بسیاری از نقاط کشورهای اروپایی خبری از این اتفاق نیست.
وی با اشاره به پیشرو بودن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سایر خدمات زیربنایی ابراز کرد: البته نقایص هم داریم که با حضور و کمک گروه‌های جهادی می‌توانیم آنها را رفع و یا کمتر کنیم.
افشاری با اشاره به تمرکز دولت با هدایت‌های مقام معظم رهبری بر رفع دو مشکل گرانی و بیکاری یادآور شد: بیش از 50 درصد از هزینه خانوارها در حوزه مسکن در مباحث اجاره، ساخت و یا پرداخت تسهیلات مسکن است برهمین مبنا طرح نهضت ملی در دولت سیزدهم آغاز شد.
وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف آیت‌الله رئیسی ساخت سالانه یک میلیون مسکن است اظهار کرد: در شهرستان تویسرکان نیز 4 هزار و 600 متقاضی مسکن ملی داریم که بیش از 2 هزار 300 نفر از این تعداد واجد شرایط هستند.
فرماندار تویسرکان با اشاره به تأمین 24 هکتار زمین در شهرستان و احداث مسکن‌ آن هم به زودی گفت: با آغاز ساخت و ساز این تعداد مسکن گردش مالی زیادی ایجاد می‌شود.
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان تویسرکان نیز گروه‌های جهادی را مروج جهاد، ایثار و شهادت‌طلبی خواند و اظهار کرد: بسیجیان جهادی نقطه اتکا و آرامش درونی مردم هستند چراکه در بحران‌های متفاوت تا آخرین لحظه در کنار مردم خدمات می‌دهند.
کامران کریمی فلسفه وجودی گروه‌های جهادی را هجرت از محل زندگی برای خدمات‌ و محرومیت‌زدایی دانست و خاطرنشان کرد: خوشبختانه گروه‌های جهادی شهرستان تویسرکان عملکردی بسیار مطلوبی دارند.
به نقل از فارس، وی با اشاره به برخی از مزیت‌های فعالیت گروه‌های جهادی شامل ترویج کار و تلاش در جامعه، کمک به رفع فقر، شکل‌گیری وحدت درونی بین مردم و مسوولان، اشراف بر موضوعات حوزه کاری هر نهاد و دستگاه اجرایی گفت: کار اصلی 130 گروه جهادی تویسرکان از ابتدای فصل تابستان در نقاط مختلف و محروم ادامه پیدا خواهد کرد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: