صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۲
خرداد
۱۴۰۱

شماره
۵۰۷۴

امروز: ۲ (خرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Monday 2022 (May) 23

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: روز پنجشنبه اجتماع بزرگ فرهنگیان انقلابی استان همدان با موضوع پیوند با ولایت و پیگیری مطالبات بحق فرهنگیان در همدان برگزار شد.
به گزارش هگمتانه، اجتماع بزرگ فرهنگیان انقلابی استان همدان با موضوع پیوند با ولایت و پیگیری مطالبات فرهنگیان در راستای حمایت از ارزش‌های انقلاب اسلامی، اعلام برائت از هنجارشکنان وابسته و تبیین وزین و ترسیم با اصالت مطالبه‌گری منزلت و کرامت و حقوق فرهنگیان کشور در اداره کل آموزش و پرورش استان همدان برگزار شد.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار کرد: ما در مجلس همواره پیگیر حقوق بحق معلمان هستیم و از هیچ تلاشی در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.
حجت الاسلام احمدحسین فلاحی با اشاره به اینکه در دولت قبلی دو بار از وزیر خواستیم اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان را اصلاح کنند که معلمان نه تنها هنگام بازنشستگی بلکه در حین اشتغال از آن بهره‌مند شوند گفت: در دولت فعلی هم خواسته‌ایم یک‌هزار و 645 میلیارد بدهی دولت قبل به صندوق ذخیره فرهنگیان از طریق تهاتر آن هم از طریق تأمین گاز پتروشیمی‌های صندوق تسویه شود اما متأسفانه دولت قبل اساسنامه را نیاورد.
وی با بیان اینکه اخیرا قانونی را تصویب کردیم که صندوق ذخیره فرهنگیان را از معلمان نگیرند و مسیر انحرافی نداشته باشد افزود: با طرح رتبه‌بندی معلمان به دنبال ارتقای کیفیت آموزش و پرورش و جایگاه معلم به میزان تجارب و درجه علمی بودیم تا تمام زوایا دیده شود که 10 سال بدون تکلیف مانده بود و دولت لایحه را نمی‌داد.
وی با بیان اینکه چندین بار لایحه رتبه‌بندی معلمان مطالبه شد و با اصرار زیاد اوایل اسفندماه سال 99 با هزینه 5 هزار میلیار تومانی برای 700 هزار معلم آمد، اظهار کرد: ممکن است ارتقای جایگاه معلم صرفا با یک رتبه‌بندی و با پنج پایه تأمین نشود و صرفا هم تأمین منابع مالی کافی نبود و ما تأکید داریم که در بحث آموزش، مربی از لحاظ روحی و روانی آسایش داشته باشد تا سر کلاس حاضر شود و آموزش دهد.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر خیلی از کارها هم زمین مانده و باید اجرایی شود گفت: ثروتمندترین و در عین حال فقیرترین وزارتخانه، آموزش و پرورش است و بیش از 50 درصد اموال آن سند ندارد که اینها کارهای زمین مانده است و چیزهایی است که می‌توان با آن مشکلات را حل و بودجه‌های لازم را تأمین کرد.
معاون امور اداری اداره کل آموزش و پرورش همدان و نماینده جامعه اسلامی فرهنگیان نیز با بیان اینکه تجمع معلم در هر صورتی حق است اظهار کرد: اگر معلم موضوع معیشت را مطرح می‌کند نمی‌گوید معیشت من، بلکه می‌گوید معلمی که سر کلاس می‌رود نمی‌خواهد بی‌دغدغه باشد که تنها فرزندان اغنیا رشد کنند و باید امکانات در همه جا حتی در دورترین نقاط یکی باشد.
بهمنی گفت: چرا جذب معلم از دانشگاه فرهنگیان را لغو کردند آنها می‌خواستند معلم 500 هزار تومانی بگیرند چون می‌خواستند معلم ارزان قیمت باشد و این را هم خودشان اشاره کردند.
نماینده جامعه اسلامی فرهنگیان با بیان اینکه ما در دورترین نقطه هم کار می‌کنیم و برای بچه‌های محروم لپ تاپ هم گرفتیم تا درس بخواند و این عین عدالت است افزود: بگویید مدیرکل جدید بجز حقوق، چقدر اضافه حقوق گرفته و مدیرکل قبلی چقدر گرفت و مقایسه شود.
وی گفت: دولت قبلی صندوق ذخیره فرهنگیان را غارت کرد.
اکبر کاووسی نماینده معلمان انقلابی نیز با بیان اینکه جامعه انقلابی معلمی همیشه پیشرو بودند و همیشه پای کار هستند افزود: جامعه معلمی ما با بصیرت هستند ضمن اینکه همه باید از حقوق بحق خود مطالبه کنیم که حداقل رتبه‌بندی معلمان است.
به نقل از فارس، وی با بیان اینکه طبق گفته رئیس کمیسیون بودجه مجلس، 38 هزار میلیارد تومان بودجه برای رتبه بندی معلمان در نظر گرفته شده است عنوان کرد: مجلس به وظیفه خود عمل کرده و حال دولت انقلابی باید کارشناسان خود را به کار گیرد و حق مطلب ادا شود که انتظار ما این است دولت زمان بندی برای اجرای رتبه بندی در نظر گیرد و در سریع‌تر زمان اجرایی کند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: