صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۲
خرداد
۱۴۰۱

شماره
۵۰۷۴

امروز: ۲ (خرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Monday 2022 (May) 23

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: استاندار همدان با اشاره به افزایش حقوق کارگران در راستای بهبود معیشت گفت: دولت به دنبال رفع دغدغه‌های معیشتی کارگران است.
به گزارش هگمتانه، علیرضا قاسمی‌فرزاد ظهر دیروز در آیین تجلیل از جامعه کارگری استان با بیان اینکه دولت در راستای رفع دغدغه جامعه کارگران و افزایش معیشت آنان طرح افزایش حقوق را اجرایی کرد گفت: تورم کشور حدود 37 درصد است و حقوق کارگران در چنین شرایطی 57 درصد افزایش یافته است.
وی گفت: قشر کارگر به عنوان یکی از آسیب‌پذیرترین گروه‌های اجتماعی در سال‌های گذشته تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله تحریم، تورم و افزایش نرخ ارز دچار آسیب شده بود که دولت سیزدهم با اجرای طرح افزایش حقوق کمک شایانی به این قشر کرده است.
استاندار همدان با اشاره به اینکه در بخش تولید بیشترین زحمات بر دوش کارگران است که اگر در بخش تولید بازوان قدرتمند تلاشگران این عرصه نباشد کار ابتر خواهد ماند تأکید کرد: امسال رهبر معظم انقلاب، بسیار عالمانه و هوشمندانه به بحث تولید اشاره کردند و فرمودند تولید بر مبنای دانش روز باشد؛ اما به این معنا که نباید کارگر حذف شود.
وی با بیان اینکه از تولید‌کنندگان و سرمایه‌گذاران به‌ عنوان افسران جنگ اقتصادی نام برده می‌شود و کسی که در فضای جنگ اقتصادی سرمایه خود را به کار می‌گیرد، جهاد اقتصادی انجام داده است تأکید کرد: بر جامعه یک فشار اقتصادی حاکم است، دشمن در 40 سال گذشته با تحریم‌های ظالمانه کشور را در تنگنا قرار داده است.
قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه دشمن هدف‌گذاری کرده بود که با تحریم‌های ظالمانه مردم را از پای درآورد گفت: در طول 40 سال گذشته، تحریم‌های این چنین ظالمانه، علیه ایران سابقه نداشته است.
به نقل از فارس، وی با بیان اینکه تحریم‌های مختلفی علیه کشورمان صورت گرفته و در حوزه دارو و درمان کسانی که ادعای نوع‌دوستی دارند به حداقل حقوق انسان‌ها رحم نمی‌کنند تأکید کرد: دشمن می‌خواهد مردم را به ستوه بیاورد و آنها را خسته کند اما مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی نشان دادند که دشمن به هدف خود نمی‌رسد.
استاندار همدان با اشاره به اینکه باید با ایستادگی روحیه خود را تقویت کنیم، دشمن از هر مسیری وارد شده نتوانسته کاری کند اما امروز با فشار می‌خواهد روحیه خودباوری را از ما بگیرد گفت: با توجه به انسجامی که در کشور است، اجازه نمی‌دهیم اتفاقی که در کشورهای همسایه افتاد در ایران تکرار شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: