صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۲
خرداد
۱۴۰۱

شماره
۵۰۷۴

امروز: ۲ (خرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Monday 2022 (May) 23

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان بر توجه به آینده پژوهی در طرح‌ها و پروژه‌ها تأکید کرد.
به گزارش هگمتانه، آیت‌ا... حبیب الله شعبانی در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر و شهرستان و شهردار همدان به مناسبت سالروز تاسیس شوراهای شهر و روستا ضمن تبریک این روز، اظهار کرد: مجموعه شوراهای شهرستان فرصت خوبی برای تبادل تجربیات و اندیشه است که باید از این فرصت به خوبی استفاده شود.
آیت‌ا... شعبانی بهره گیری از تجربیات اعضای ادوار گذشته در کنار نیروهای جوان و با انگیزه را امری ارزشمند دانست.
آیت‌ا... شعبانی با تأکید بر اینکه در امر مدیریت شهری و شوراها از تجارب گذشتگان و توان جوانان در کنار هم باید استفاده شود تا عدالت محقق شود، گفت: امید است در پایان دوره ششم شورا شاهد تغییرات اثرگذار در شهر باشیم.
وی با بیان اینکه دغدغه امروزه ما این است که در کشور هیچ یک از شهر‌ها رشد متوازن ندارند، اظهار کرد: رشد غیرمتوازن شهرها حاصل مدیریت شهری از گذشته تاکنون است، چرا که این نشان می‌دهد در راستای اهداف ‌مورد نظر عمل نشده یا ترک فعل صورت گرفته است.
آیت‌ا... شعبانی در این خصوص اضافه کرد: با اصلاح مدیریت شهری رشد متوازن ایجاد خواهد شد، در غیر این صورت روند رشد غیرمتوازن فعلی شهرها ادامه خواهد داشت.
نماینده ولی فقیه در استان همدان ادامه داد: باید قانون را به نفع عدالت تغییر داد و این امر شجاعت و جسارت می‌خواهد و در این راستا شاید منافع برخی به خطر بیفتد اما این مهم نیست بلکه مهم منافع مردم است.
وی همچنین نقش شوراها و شهرداری‌ها را در حوزه فرهنگی حائز اهمیت دانست و یادآور شد: بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی امروز ریشه در مباحث فرهنگی دارد و توجه به مسائل فرهنگی از انتظارات ما است.
آیت‌ا... شعبانی در ادامه با اشاره به پروژه مصلی همدان اظهار کرد: احداث مصلی از ضروریات شهر همدان است و مدیریت شهری در این زمینه وارد شده و در اجرای طرح همکاری لازم را داشته باشد.
وی اضافه کرد: متأسفانه در شهر شاهد احداث ساختمان‌هایی هستیم که فایده‌ای برای عموم نداشته و شورا و شهرداری باید تخصصی‌تر و کارشناسی‌تر از گذشته در این زمینه‌ها وارد شوند.
امام جمعه همدان توجه به جذب سرمایه‌گذار را نیز حائز اهمیت دانست و گفت: در این زمینه نیز باید نگاه آینده پژوهی داشته باشیم چرا که در طرح‌های مطالعاتی حوزه مدیریت شهری ضعف آینده پژوهی دیده می‌شود.

 علی‌اکبر نظری: ضرورت تقویت شوراهای شهر و روستا
رئیس شورای اسلامی شهرستان همدان با اشاره به روز شوراهای شهر و روستا گفت: نهم اردیبهشت یکی از روزهای سرنوشت ساز برای شوراها است و تقویت شوراها امری ضروری است.
علی اکبر نظری با بیان اینکه هشت اصل از قانون اساسی در خصوص شوراهاست، افزود: شوراها به عنوان ارکان تصمیم گیری در نظام مقدس جمهوری اسلامی مطرح هستند اما آنچه می‌بینیم علیرغم گذشت بیش از 23 سال از زمان تشکیل شوراهای شهر و روستا آنچه لازمه حقوق مردمی است در این زمینه تحقق نیافته است.
نظری با اشاره به مشکلات شوراها اظهار کرد: متأسفانه با گذشت بیش از دو دهه از زمان تشکیل شوراها هنوز این مشکلات باقی است و محقق نشده است و علی‌رغم اینکه مقام معظم رهبری در خصوص مظهر مشارکت مردمی تأکیدات زیادی داشته اند اما به نظر می‌آید دولتمردان و نمایندگان مجلس اعتقادی به شوراها ندارند، چرا که اگر این اعتقاد وجود داشته باشد با تقویت شوراها می‌توان بسیاری از مشکلات شهر و روستا را حل کرد.
به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رئیس شورای شهرستان و عضو شورای شهر همدان همچنین به شهرها و شهرداری‌های تازه تاسیس اشاره کرد و افزود: لازم است دولت به کمک شهرهای تازه تاسیس آمده و از بودجه‌های کلان برای توسعه این شهرها اختصاص دهند.
گفتنی است در این دیدار شهرداران و اعضای شوراهای شهر مریانج، قهاوند و جورقان نیز حضور داشتند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: