صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۲
خرداد
۱۴۰۱

شماره
۵۰۷۴

امروز: ۲ (خرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Monday 2022 (May) 23

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان برای ایجاد نفوذ فرهنگی در اقصی نقاط دنیا، باید از زبان‌های مختلف، به ویژه زبان عربی استفاده کرد.
به گزارش هگمتانه، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی به همراه جمعی از مدیران فرهنگی در منزل رقیه کریمی نویسنده همدانی برگزیده جشنواره بین‌المللی مقاومت در لبنان حضور یافته و از او تجلیل کردند.
نماینده ولی فقیه در استان پرداختن به موضوع سردار سلیمانی در داستانِ ارزشی خانم رقیه کریمی را ارزشمند دانست و اظهار کرد: اینکه یک ایرانی کتاب ارزشی با موضوع سردار سلیمانی را به زبان عربی که دومین زبان زنده دنیاست، تالیف کرده و در مجامع بین‌المللی بدرخشد، قابل تقدیر است.
آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی با اشاره به اینکه مراجع عظام نیز به طلبه‌ها برای تقویت زبان خارجی جهت نشر مفاهیم ایرانی و اسلامی در مجامع مختلف تأکید دارند تصریح کرد: برای ایجاد نفوذ فرهنگی در اقصی نقاط دنیا، باید از زبان‌های مختلف، به ویژه زبان عربی استفاده کرد.
وی معرفی و تقدیر از هنرمندان ارزشی و متعهد بومی را مهم و لازم دانست و تصریح کرد: هنرمندان ارزشی و متعهد باید شناخته و به جامعه معرفی شوند.
نویسنده برگزیده «جشنواره بین‌المللی ادبیات مقاومت لبنان» نیز به خلا موجود در صادرات فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس ایران اسلامی به فرامرزها اشاره کرد و گفت: با عنایت به تأکید مقام معظم رهبری بر توجه به «نهضت ترجمه» این خلا و کمبود در حال پر شدن است و نویسندگان و مترجمان باید تمام تلاش خود را برای غنا و تقویت در این عرصه به کار گیرند.
رقیه کریمی با اشاره به اینکه کتاب عربی «سلیمانی و جُرحی» وی، شب گذشته در جشنواره «ترجمان فتح» تهران حائز رتبه نخست شده است افزود: در این جشنواره که نویسندگانی از کشورها و زبان‌های مختلف شرکت کرده بودند، کتاب «سلیمانی و جُرحی» رتبه نخست در بخش عربی را به خود اختصاص داد.
وی از مخاطبان داستان‌های خود در آفریقای شمالی سخن گفت و بیان کرد: 20 سال است که در عرصه نگارش داستان به زبان عربی فعالیت دارد و صادرات فرهنگی از ایران اسلامی و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در خارج از مرزها از اولویت‌های زندگی حرفه‌ای او در عرصه نویسندگی است.
رئیس حوزه هنری استان همدان نیز در این برنامه معرفی و حمایت از هنرمندان را از وظایف مسؤولان فرهنگی استان دانست و گفت: نماینده ولی فقیه در استان و سایر مسؤولان، متولیان و دغدغه‌مندان فرهنگی بر این مهم تأکید دارند و برنامه حمایت از هنرمندان باید در دستور کار نهادهای مربوط قرار گیرد.
محمد مهدی سموات افزود: شناخت، معرفی و حمایت از هنرمندان ارزشی و متعهد از رویکردهای جدید حوزه هنری استان همدان خواهد بود.
به نقل از فارس، در این برنامه خانواده معظم شهید ستار ابراهیمی‌هژیر، مدیر‌کل تبلیغات اسلامی استان، فرمانده سپاه ناحیه همدان، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان، کریم مطهری از رزمندگان و راویان دفاع مقدس و نویسندگانی چون مونا اسکندری، مهین سمواتی حضور داشتند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: