صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۲
خرداد
۱۴۰۱

شماره
۵۰۷۴

امروز: ۲ (خرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Monday 2022 (May) 23

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: کارشناس مسؤول امور گلخانه و باغبانی سازمان جهاد کشاورزی همدان گفت: عمده گل‌های شاخه بریده استان همدان از طریق بازار گل تهران به خارج از کشور صادر می‌شود.
به گزارش هگمتانه، علیرضا ابراهیمی با اشاره به وجود سه هکتار گل‌های شاخه بریده در استان همدان اظهار کرد: عمده گل‌های شاخه بریده استان همدان به انواع گل رز شاخه بریده اختصاص دارد که عمده این تولیدات به خارج از استان و بیشتر به تهران ارسال و از طریق بازار گل تهران به خارج از کشور صادر می‌شود.
وی با اشاره به تولید گل و گیاهان زینتی در استان همدان افزود:در استان همدان 56 واحد گلخانه وفضای باز در بخش تولیدات گل و گیاه زینتی با سطحی معادل 11 هکتار دارای فعالیت بوده که به طور مستقیم برای 220 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
کارشناس مسؤول امور گلخانه و باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه در بین تولیدات بخش کشاورزی تولید گل و گیاهان زینتی یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین بخش‌های کشاورزی به شمار می‌رود و علاقمندان خاص خود را در زمینه تولید و مصرف دارد، یاد‌آور‌‌ شد: در زمینه گل ‌های آپارتمانی در استان همدان در سطحی حدود یک هکتار دارای تولید 900 هزار گل‌های آپارتمانی از انواع مختلف در سال هستیم.
وی با اشاره به تولید گل‌های فصلی و نشایی با سطحی حدود 2.7 هکتار در استان همدان نیز تصریح کرد: در سال گذشته 3 میلیون انواع گل‌های فصلی و نشایی در استان همدان تولید شده است.
ابراهیمی از تولید 600 هزار انواع درخت و درختچه زینتی در استان همدان در سال گذشته در سطح 4.5 هکتار خبر داد و خاطر‌‌نشان‌کرد: تولید گل و گیاهان زینتی به ویژه گل‌های شاخه بریده دارای درآمدزایی و اشتغال بالایی بوده و به همین دلیل از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
به نقل از فارس، وی در پایان سخنانش اضافه کرد: تولیدات گل و گیاه زینتی درخت و درختچه و نیز گل‌های فصلی و نشایی استان علاوه بر بازار استان به بازار سایر استانهای همجوار نیز ارسال‌ می‌شود.
ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: