صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۶
آذر
۱۴۰۰

شماره
۴۹۴۳

امروز: ۶ (آذر) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Saturday 2021 (Nov) 27

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: وزیر اسبق اطلاعات 17 هزار شهید ترور را حاصل توطئه علیه تمدن اسلامی دانست.

به گزارش هگمتانه، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی ظهر دیروز در مراسم تجلیل از طلاب جهادی در همدان ضمن گرامیداشت هفته بسیج با بیان اینکه تمدن اسلامی بدون تعارف، دنیا را زیر چتر خود خواهد آورد گفت: دشمن بعد از تهاجم فرهنگی و اقتصادی، تهاجم سنگین اجتماعی را شروع کرده است.

وی از تلاش دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی سخن به میان آورد و بر به میدان آمدن مردم برای اداره حکومت تأکید و اظهار کرد: انبیای الهی معیارها و میزان را بیان کرده‌اند بنابراین مردم باید بر اساس همین معیارها قسط و عدل را در جامعه پیاده کنند زیرا مقوله اداره مملکت را خداوند بر عهده مردم گذاشته و امام(ره) نیز همین مسیر خداوند و آیات الهی را طی کرد.

وی با بیان اینکه امروز نیز در دوران اسلامی و مدیریت مقام معظم رهبری در کشور این مسیر طی می‌شود گفت: مردم طبق اوامر و دستورات رهبر انقلاب در مباحث مختلف به میدان می‌آیند و مشکلات با ورود آنها به عرصه حل می‌شود.

وزیر اسبق اطلاعات عرصه دفاع مقدس را به تعبیر رهبر انقلاب دارای گنجینه‌ها و اسرار فراوانی عنوان کرد و با بیان اینکه به صحنه آوردن مردم نمود عینی بسیج است گفت: این مسئله ویژگی امام(ره) بود که مقوله ولایت فقیه نیز بر این امر تأکید دارد.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس با اشاره به حضور روحانیت در دفاع مقدس گفت: نقش این گروه فقط خواندن حدیث و آیه و روایت نبود، روحانیت در عرصه‌های نظامی نیز نقش کلیدی داشتند هر چند حال و هوای معنوی که در دفاع مقدس و شب‌های عملیات ایجاد کرده بودند فراموش نشدنی است.

وی با بیان اینکه اگر شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید همدانی‌ و سایر شهدا آن روح بلند را دارند و امروز در جهان شناخته شده‌اند، ناشی از بهره‌گیری از نقش روحانیت در دفاع مقدس بود افزود: حاج قاسم سلیمانی هشت سال دفاع مقدس را جهاد اصغر می‌دانست اما اینکه سال‌ها شبانه از وجود روحانیت بهره‌ گرفته و از ایشان می‌خواست تا موعظه کرده و احادیث و روایات را برایش بخوانند، را جهاد اکبر می‌دانست.

مصلحی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تمدن اسلامی بدون تعارف، دنیا را زیر چتر خود خواهد آورد اضافه کرد: یک متفکر انگلیسی عنوان کرده که تمدن اسلامی شیر خفته‌ای است که جهان را بیدار کرده است، بنابراین علیه این شیر توطئه‌هایی چیده شد که 17 هزار شهید ترور حاصل این توطئه‌ها بوده است.

وی با تأکید بر اینکه در دوران تهاجم فرهنگی خیلی از جوانان را از دست دادیم و امروز با تهاجم اجتماعی روبرو هستیم گفت: طبق فرمایشات رهبر انقلاب علوم انسانی باید در مسیر حوزه‌های دینی باشد اما امروز اینگونه نیست و دانشگاه‌ها علوم غربی را تدریس می‌کنند و دشمن تهاجم سنگین اجتماعی را شروع کرده است.

وزیر اسبق اطلاعات با اشاره به مقوله تهاجم اقتصادی نیز عنوان کرد: در دولت قبل لطمه‌های زیادی در زمینه اقتصادی وارد شد و دشمن طراحی سنگینی برای این موضوع کرده است که پروژه نفوذ یکی از این موارد است.

به نقل از فارس، وی با بیان اینکه باید حواسمان نسبت به پروژه نفوذ دشمن جمع باشد ضمن اینکه رهبری طی پنج سال اخیر در هر سخنرانی به این بحث می‌پردازند؛ به دو مورد نفوذ موردی و جریانی اشاره کرد و گفت: نفوذ موردی زیرکد‌هایی دارد که دشمن روی یک نفر کار می‌کند که ترور را اجرایی کند اما در نفوذ جریانی طراحی دشمن این است که مردم، مسوولان و نخبگان را در محاسبات دچار اشتباه کند که در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم مشهود بود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: