صفحه 1 : همه دانا صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : همه دانا صفحه 8 : فرهنگی

۱۵
آذر
۱۴۰۱

شماره
۵۲۳۱

امروز: ۱۶ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Wednesday 2022 (Dec) 07

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: معاون آبخیزداری منابع طبیعی استان همدان گفت: برای انجام پروژه‌های آبخیزداری امسال استان همدان قول اختصاص 70میلیارد تومان داده شده است.

به گزارش هگمتانه، محمدمهدی آرتیمانی با بیان اینکه یک میلیون و 100هکتار از اراضی استان همدان مستعد اجرای عملیات آبخیزداری است گفت: تاکنون 690هکتار آن مورد مطالعه قرار گرفته که از اراضی مورد مطالعه واقع شده در 334هکتار عملیات آبخیزداری انجام گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برای انجام پروژه‌های آبخیزداری امسال استان همدان قول اختصاص 70میلیارد تومان داده شده، افزود: از این میزان اعتبار تاکنون هشت میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه در سال جاری استان همدان دارای پنج طرح در حال اجرای آبخیزداری با اعتباری افزون بر هشت میلیارد تومان بوده که برخی از این طرح‌ها در حال اتمام هستند، اظهار کرد: هر هکتار اجرای عملیات آبخیزداری سالیانه 270مترمکعب کنترل روان آب در بردارد.

آرتیمانی با اشاره به استحصال آب، گفت: با استحصال، آب جمع شده یا به سفره‌های زیرزمینی نفوذ کرده و به تقویت چشمه‌ها و قنوات و چاه‌ها کمک می‌کند و یا برای آبشخور دام و استفاده کشاورزان مورد مصرف قرار می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به وسعت یک میلیون و 941 هکتاری استان همدان خاطرنشان کرد: از این میزان وسعت استان، 905هکتار جزء اراضی ملی به شمار می‌رود.

آرتیمانی با بیان اینکه از وسعت یک میلیون و 941‌هکتاری استان همدان، یک میلیون و 100هکتار از اراضی استان مستعد اجرای عملیات آبخیزداری است‌، یادآور شد: با توجه به‌ ارتفاع و شیب در این میزان از اراضی می‌توان کار عملیات آبخیزداری انجام داد و مابقی اراضی به دلیل دشت و مسطح بودن زمین مستعد عملیات آبخیزداری نیستند.

به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: منابع طبیعی برای انجام عملیات آبخیزداری در عرصه‌های منابع طبیعی و به علاوه آن در برخی از اراضی مستثنیات مردم که کشاورزی را هم شامل می‌شود ورود دارد اما در اراضی کشاورزی وارد نمی‌شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: