صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۶
آذر
۱۴۰۰

شماره
۴۹۴۳

امروز: ۶ (آذر) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Saturday 2021 (Nov) 27

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس اداره مهندسی و حدنگاری اراضی جهادکشاورزی استان همدان گفت: طرح حدنگاری در 180 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان اجرا شده که باید در سطح 950 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان همدان اجرا شود.

به گزارش هگمتانه، مهرداد یوسفی روز شنبه افزود: طرح بزرگ تهیه نقشه حدنگاری برای سنددار کردن زمین‌های کشاورزی شامل پایش و تعیین کاربری باید در سطح 950 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان همدان اجرا شود.

وی گفت: 54 درصد از اراضی استان همدان، زراعی و 46 درصد آن نیز اراضی ملی است که همین امر موجب کند شدن روند اجرای طرح ملی و مهم حدنگاری در استان شده است.

وی افزود: با اجرای طرح و تهیه نقشه حدنگاری، مالکیت‌ دولتی و خصوصی اراضی، الگوی کشت و نوع محصول مشخص شده و تولیدکنندگان و کشاورزان با همکاری گروه‌های جمع‌آوری اطلاعات می‌توانند برای زمین خود سند مالکیت دریافت کنند.

به گفته وی، با تهیه نقشه حدنگاری در زمین‌های کشاورزی و باغی، مقدمات سنددار کردن اراضی کشاورزی به نام تولیدکنندگان و کشاورزان فراهم می‌شود که لازمه آن همکاری این افراد با تیم‌های جمع‌آوری اطلاعات و کارشناسان مربوطه است.

وی به روستاییان و کشاورزان توصیه کرد در گام نخست، با ارائه اطلاعات دقیق و صحیح به کارشناسان جمع‌آوری کننده اطلاعات، زمینه موفق اجرای طرح و صدور سند مالکیت اراضی خود را فراهم کنند.

رئیس اداره مهندسی و حدنگاری اراضی جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 180 هزار هکتار از اراضی استان نقشه‌ برداری و اطلاعات مالکیتی و توصیفی آن‌ها تهیه شده است، افزود: به منظور صدور اسناد اراضی کشاورزی بیش از 160 هزار هکتار از اراضی نقشه برداری شده و در سامانه جامع حدنگاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جانمایی شده است.

به گفته وی، اجرای طرح حدنگاری موجب یکپارچه‌سازی اراضی، تعیین الگوی کشت، ایجاد بانک اطلاعات کشاورزی، تعیین تکلیف و جلوگیری از بروز اختلافات ملکی و همچنین جلوگیری از پدیده زمین خواری می‌شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: