صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۶
آذر
۱۴۰۰

شماره
۴۹۴۳

امروز: ۶ (آذر) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Saturday 2021 (Nov) 27

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه شهرستان: نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقیق و تفحص از مجموعه علیصدر را مطرح کرده ام.

به گزارش هگمتانه، فتح الله توسلی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با اشاره به تعطیلی مکرر غار علیصدر گفت: شاید اکنون این مجموعه به خاطر بیماری تعطیل باشد ولی در کل مشکلات اساسی وجود دارد و بنده طرح تحقیق و تفحص را مطرح کردم.

وی گفت: مسؤولین استانی، سند راهبردی و برنامه عملیاتی حوزه استان را تدوین کرده‌اند و باید موارد مندرج در سند تحول جلسه استان به عنوان سند بالادستی عملیاتی شود و توازن در توزیع بودجه در مناطق مختلف استان رعایت شود زیرا در گذشته تمرکز برخی پروژه‌ها در مرکز استان مشهود بوده است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به جایگاه ممتاز گردشگری باید تلاش کرد گفت: توسعه زیر ساخت‌های گردشگری لالجین و تالاب شیرین سو نیاز به توجه ویژه دارد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس ادامه داد: متأسفانه معادن در استان همدان، مناطق طبیعی و محیط زیست منطقه را نابود کردند و در این بخش هیچ کمکی به منطقه نشده است.

وی گفت: طبق تبصره 6 ماده 14 قانون معادن باید بخشی از درآمدهای معدن صرف همان منطقه شود که تاکنون محقق نشده است.

توسلی ادامه داد: معادن آسیب‌های جدی به منابع طبیعی وارد کرده و زیبایی‌های منطقه را از بین برده، چشمه‌های آب کشاورزی که باید برای آب رسانی انجام شود از تکه سنگ‌ها پر شده و منازل مسکونی ناشی از انفجار ترک برداشته است؛ اکنون چه کسی پاسخگوی این مشکلات مردم است؟

 

عدم مدیریت استان در بازیافت زباله

وی به عدم مدیریت استان در بازیافت زباله اشاره کرد و گفت: در استان 2 هزار تن زباله تولید می‌شود و هیچ برنامه‌ای برای مدیریت آن وجود ندارد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس افزود: در روستاها مشکل اساسی وجود دارد و در حوزه حمل و نقل نیز، جاده‌های روستایی در بدترین شرایط هستند، اگر به توسعه روستایی علاقه مند هستیم باید به روستاها توجه شود.

 

ضرورت اقدامات کارشناسی در راستای تأمین امنیت روانی شهروندان بهاری

در ادامه فرماندار بهار گفت: در سال 1400 در مجموع اعتبارات شهرستان بهار از محل‌های مختلف 103 میلیارد تومان است.

احسان قنبری اضافه کرد: انتشار بوی تعفن چند سالی است که مردم شهرستان بهار را آزار می‌دهد و باید اقدامات کارشناسی در راستای تأمین امنیت روانی شهروندان بهاری صورت گیرد.

احسان قنبری تکمیل حوزه علمیه برادران را از خواسته‌های مردم شهرستان بهار عنوان کرد و گفت: در سال جاری یک میلیارد تومان اعتبار به این منظور اختصاص یافته است.

وی توسعه حرم آیت‌ا... بهاری، کمک به دفاتر ائمه جمعه، تکمیل پروژه ورزشی ازجمله سالن ورزشی مهاجران، تکمیل زمین چمن فوتبال صالح آباد، شبانه روزی شدن درمانگاه مهاجران تکمیل فاضلاب شهرهای لالجین و صالح آباد، تکمیل زیرگذر گلوگاه شهید زارعی را از مهمترین پروژه‌های در دست اقدام برشمرد که نیازمند توجه و اعتبار است.

گفتنی است در دور قبل مجلس شورای اسلامی نیز از سوی یکی از نمایندگان  مجلس یازدهم طرح تحقیق و تفحص از شرکت گردشگری علیصدر مطرح شده بود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: