صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۲۷
شهریور
۱۴۰۰

شماره
۴۸۸۸

امروز: ۲۸ (شهریور) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Sunday 2021 (Sep) 19

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از اهدای 25 کپسول اکسیژن 50 لیتری و هفت دستگاه کمک تنفسی به ارزش 500 میلیون تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای استفاده بیماران کرونایی خبر داد.

به گزارش هگمتانه، رشید حیدری‌مقدم ظهر دیروز یکی از مهمترین دغدغه‌ها در خصوص بیماران تنفسی و افراد مبتلا به کرونا را حمایت تنفسی عنوان کرد و افزود: تعداد 25 کپسول 50 لیتری و هفت دستگاه کمک تنفسی توسط ستاد فرمان امام(ره) به دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا تحویل شد.

وی افزود: کپسول‌ها و دستگاه‌های تنفسی اهدایی در روند درمان به ویژه برای بیمارانی که به درمان طولانی‌مدت نیاز دارند، مؤثر خواهد بود تا سریعتر از بیمارستان ترخیص شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با اشاره به حضور تعداد زیاد بیماران و کمبود اکسیژن تصریح کرد: با اضافه شدن 17 دستگاه اکسیژن‌ساز نسبت به قبل کرونا افزایش پنج برابری داشته است.

وی با بیان اینکه بیماری کرونا با اکسیژن‌ساز، دارو و واکسن قابل کنترل نیست، خاطرنشان کرد: متأسفانه روز به روز روند رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی سیر نزولی دارد و این موضوع باید بیش از پیش مورد توجه باشد.

معاون مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در همدان نیز اظهار کرد: پیرو جلسه با نماینده ولی‌فقیه در استان همدان مقرر شد برای حمایت از حوزه سلامت و در راستای مبارزه با کرونا ورود پیدا کنیم که در مجموع 25 کپسول اکسیژن 50 لیتری و هفت دستگاه کمک تنفسی برای استفاده بیماران کرونایی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌گیرد.

علی چهاردولی با اشاره به رزمایش احسان سلامت با هدف توزیع ماسک و ژل ضدعفونی‌کننده بین اقشار آسیب‌دیده از کرونا گفت: این رزمایش در شهریورماه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در قالب رزمایش کمک‌های مؤمنانه کمک‌های غذایی تهیه شده به تعداد 5 هزار و 100 مورد در یک هفته آینده توزیع خواهد شد.

معاون مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در همدان گفت: تعداد 5 هزار و 100 بسته آموزشی، کیف و لوازم‌تحریر در رزمایش مشق احسان اول مهرماه در مناطق محروم توزیع می‌شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: