صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۲۷
شهریور
۱۴۰۰

شماره
۴۸۸۸

امروز: ۲۸ (شهریور) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Sunday 2021 (Sep) 19

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، مرحله نخست مرکز جامع سرطان همدان افتتاح شد.

به گزارش هگمتانه، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با همراهی حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، استاندار همدان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و جمعی از مسؤولان با همراهی خانواده فرشچیان از تعدادی از بخش‌های مرکز جامع سرطان بازدید کردند.

در این مراسم از اتاق‌های درمان، سی تی سیمولاتور، اتاق مولدینگ، پذیرش، اتاق‌های پزشک، بخش شیمی‌درمانی سرپایی، بخش رادیوتراپی، بخش فیزیک رادیوتراپی و... بازدید و توضیحاتی در مورد تکمیل مرحله نخست مرکز جامع سرطان همدان و دستگاه‌های پیشرفته این مرکز و پذیرش بیماران نیازمند شیمی درمانی ارائه شد.

نوبخت: اختصاص 80 میلیارد تومان به پروژه‌های شهرستان همدان

رئیس سازمان برنامه و بودجه صبح دیروز در مراسم افتتاح مرحله اول مرکز جامع سرطان از اختصاص 80 میلیارد تومان به پروژه‌های شهرستان همدان خبر داد.

محمدباقر نوبخت اظهار کرد: در سفر قبلی که شهریورماه سال گذشته به استان با اصالت و فرهنگ همدان داشتم تعداد 32 طرح و پروژه در شورای برنامه‌ریزی با 345 میلیارد تومان اعتبار مصوب شد.

وی با بیان اینکه مرکز جامع سرطان به عنوان یکی از مواردی که از نظر علمی و فنی جایگاه داشت افتتاح شد افزود: در سفر قبلی احداث 3 هزار واحد مسکونی برای افرادی که قدرت مالی برای تأمین مسکن ندارند کلنگ‌زنی شد و روز گذشته کلید 2 هزار و 700 واحد مسکونی تحویل صاحبان آن شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تأکید کرد: قبل از اتمام دولت دوازدهم 80 میلیارد تومان باقیمانده به پروژه‌ها اضافه می‌شود تا برای عمران و آبادانی استان صرف شود.

شاهرخی: اختصاص 809 میلیارد تومان به استان طی دو سفر نوبخت به همدان

استاندار همدان در این بازدید با خیر مقدم به محمدباقر نوبخت از وی برای تلاش‌های انجام شده در مورد پروژه‌های مهمی که در هشت سال گذشته بنا نهاده شد و برخی در همدان به بهره‌برداری رسید، تشکر کرد.

سید سعید شاهرخی اضافه کرد: مسؤولان مختلفی به همدان سفر کردند و هر یک منشأ خیر و برکت بودند به طوری که امروز شاهدیم یک خط آهن از شمال استان و یک خط آهن از جنوب استان آغاز شد و به هم وصل خواهد شد.

وی افزود: همدان در حوزه آب نیز مطلوب کار کرده است به طوری که سه سد افتتاح شده و دو سد نیز در حال ساخت است.

استاندار همدان با بیان اینکه فاضلاب شهر همدان با اجرای شبکه آب و فاضلاب و تصفیه‌خانه به روز به خوبی مدیریت شد تأکید کرد: در حوزه بهداشت و درمان تحول اساسی و بنیادینی صورت گرفته که در همین راستا احداث بیمارستان اکباتان در حال انجام است و ماه‌های آینده بهره‌برداری می‌شود.

وی گفت: در اغلب شهرستان‌های استان بیمارستان افتتاح شده است به طور مثال در شهرستان‌های بهار، تویسرکان و نهاوند بیمارستان‌های خوبی ساخته شده و هم زمان استان را به عنوان قطب پزشکی غرب کشور مطرح کرده است.

وی با تشکر از خانواده فرشچیان با بیان اینکه مرکز قلب فرشچیان از بهترین مراکز درمانی استان به شمار می‌رود گفت: در جریان دو سفر آقای نوبخت به همدان 809 میلیارد تومان برای استان تخصیص داده شد که بخشی مربوط به این پروژه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا: تمام مراحل عمرانی مرکز جامع سرطان با همکاری خانواده فرشچیان بوده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا نیز با تشکر از کادر بهداشت و درمان برای ایجاد زیرساخت‌ها و سرویس‌دهی در شرایط خاص اظهار کرد: اتفاقات خوبی در هشت سال گذشته استان رخ داده و بیش از 400 پروژه در حوزه سلامت انجام شده است.

رشید حیدری مقدم گفت: با این پروژه‌ها در 30 سال آینده در حوزه بهداشت اقدام خاصی نیاز نیست و با بهره‌برداری بیمارستان هزار تخت‌خوابی به جز تجهیزات پیشرفته نیاز خاصی وجود ندارد‌.

وی با اشاره به اقدامات خوب انجام شده در حوزه آموزش گفت: دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا می‌تواند به عنوان مرجع اصلی در غرب کشور مطرح باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه در مرحله اول پروژه مرکز جامع سرطان یک‌هزار و 800 متر افتتاح می‌شود و دو دستگاه به‌روز پرتودرمانی در این مرکز وجود دارد گفت: تمام مرحله عمرانی با همکاری خانواده فرشچیان انجام شده است.

به نقل از فارس، وی خاطرنشان کرد: آزمایشگاه، مراکز تشخیصی، شیمی‌درمانی و‌ آی سی یو در مرحله دوم افتتاح می‌شود و در مرحله سوم که اسفند 1400 پایان می‌یابد پژوهشگاه سرطان راه‌اندازی می‌شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: