صفحه 1 : شهرستان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۳
مرداد
۱۴۰۰

شماره
۴۸۴۹

امروز: ۴ (مرداد) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Monday 2021 (Jul) 26

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا روز گذشته اعلام کردند که احتمال بازگشت همدان به وضعیت قرمز کرونایی با توجه به افزایش مراجعات به بیمارستان‌ها  زیاد است.

به گزارش هگمتانه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا استان همدان، گفت: عامل 58 درصد ابتلا به ویروس کرونا در این استان شرکت در اجتماعات و 42 درصد نیز دورهمی و تماس‌های درون خانوادگی است.

مصطفی آزادبخت اظهار کرد: موج جدید کرونا از استان‌های جنوبی شروع شده و استان‌های مرکزی را درگیر خود کرده و در صورت رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی احتمال قرمز شدن وضعیت استان همدان وجود دارد.

وی با بیان اینکه عادی انگاری عامل اصلی کرونا است افزود: مردم باید بدانند که هنوز بیماری کووید 19 تمام نشده است بنابراین باید از هرگونه تجمع، دورهمی و حضور در مراسم‌ و اجتماع‌ها پرهیز کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان از دستگاه‌ها و مدیران خواست تا رنگ‌بندی کرونایی را به دقت مورد توجه قرار داده و همه دستورالعمل‌ها را در شهرها بسته به نوع رنگ بندی، رعایت و اعمال کنند.

آزادبخت اضافه کرد: بر اساس رنگ بندی ممنوعیت‌هایی برای برخی فعالیت‌ها و ورود خودرو از استان‌های درگیر به کرونا در نظر گرفته شده است که باید از ورود وسایل نقلیه و مسافران به ویژه از استان‌های جنوبی و استان‌های دارای شرایط قرمز کرونایی به همدان خودداری کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان در واکسینه کردن مردم علیه کرونا خوب عمل کرده است اظهار کرد: ادارات و نهادهای خدمات رسان نباید ارائه خدمات به سازمان و ارگان‌های فعال در زمینه کرونا را متوقف کنند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان نیز خواستار برگزار نکردن یا به تعویق انداختن برگزاری برخی همایش‌ها و مراسم‌ از سوی دستگاه‌ها و نهادها شد و گفت: الزامی به برگزاری برخی از همایش‌ها در این شرایط نیست و می‌توان این برنامه‌ها را در هفته‌های آینده برگزار کرد.

مهرداد نادری فر افزود: از ادارات انتظار می‌رود این قبیل برنامه‌ها را در حال حاضر تعطیل کنند همچنین نسبت به اجرای دورکاری بر اساس رنگ بندی کرونایی توجه ویژه داشته باشند.

حیدری‌مقدم: 140 هزار دز واکسن کرونا در این استان تزریق شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا نیز گفت: هر چند هم اینک هیچیک از شهرستان‌های این استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار ندارد اما احتمال بازگشت استان همدان به وضعیت قرمز زیاد است.

رشید حیدری مقدم اظهار کرد: پایین بودن شاخص استفاده از ماسک به ویژه در روستاها و حاشیه شهرها و استفاده از 100 درصد ظرفیت تالارها به جای 30 درصد از نگرانی‌های جدی دانشگاه علوم پزشکی ابن سیناست.

وی تنها راه چاره و علاج پیشگیری از موج جدید همه گیری کرونا با توجه به تجربه مثبت سایر کشورها را تزریق واکسن دانست و گفت: تاخیر در این کار در افزایش مرگ و میرها مؤثر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا اضافه کرد: بیش از 90 هزار دز نخست و 43 هزار و 411 دز دوم واکسن کرونا تزریق شده و با در نظر گرفتن سه هزار دز واکسن پاستور تزریق شده در مجموع حدود 140 هزار دز واکسن کرونا در این استان تزریق شده است.

حیدری مقدم ادامه داد: 63 هزار نفر از ساکنان این استان بالای 70 سال سن دارند که 61 هزار نفر علیه ویروس کرونا واکسینه شدند و در صورت همه گیری این ویروس احتمال مرگ افراد بالای 70 سال کم است.

وی گفت: آمار روزانه مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 در استان به دو نفر رسید  همچنین در این مدت   158 بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شدند.

وی افزود: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان همدان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در روز جمعه 372 مورد بود که 73 نفر از مراجعان به بیمارستان‌ها در بخش عادی بستری شدند.

سردار فرجی: خانه‌مسافرها دغدغه ما در زمینه اسکان مسافر

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز گفت: سوئیت منزل‌ها یکی از مشکلات کنونی است که شمار آنها به شدت در حال افزایش است.

سردار مهدی فرجی افزود: به راحتی می‌توان هتل‌ها و تالارها را نسبت به رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی بازخواست کرد اما با توجه به نبود نظارت بر فعالیت خانه مسافرها اینها مکانی برای اسکان مسافران به ویژه استان‌های جنوبی شدند.

وی اضافه کرد: کنکور با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در این استان برگزار شد همچنین واکسیناسیون گروه‌های هدف در حال انجام است.

گفتنی است از مجموع 10 شهرستان استان همدان 2 شهرستان «فامنین و اسدآباد» در وضعیت زرد کرونایی و بقیه در وضعیت نارنجی قرار دارند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: