صفحه 1 : شهرستان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۳
مرداد
۱۴۰۰

شماره
۴۸۴۹

امروز: ۴ (مرداد) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Monday 2021 (Jul) 26

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه شهرستان: رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان همدان گفت: آرای سه نفر از کاندیداهای شورای اسلامی شهر تویسرکان باطل و آرای 10 شعبه در همدان باز شماری می‌شود.

به گزارش هگمتانه، حجت الاسلام احمد حسین فلاحی درباره مسأله تأیید انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان اظهار کرد: پس از پایان انتخابات برخی معترضین شایعاتی را بدون ارائه مستندات لازم منتشر کردند و با وجود اینکه از آنها خواسته شد از این کار امتناع کنند، این بحث ادامه یافت.

وی افزود: در راستای رسیدگی به اعتراضات و شکایات معترضان چند روز پیش آرای چهار صندوق به صورت رندمی با حضور بنده و فرماندار همدان مورد بازشماری قرار گرفت که خوشبختانه با آرای الکترونیک ثبت شده تفاوتی نداشت.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان بیان کرد: با وجود اینکه طبق قانون به دلیل عدم مغایرت آرای شمارش شده با آرای الکترونیک نیازی به ادامه روند بررسی اعتراضات در این عرصه نیست اما به دلیل پیگیری‌ها مقرر شده در صورت موافقت فرماندار همدان، آرای 10 شعبه مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

وی ادامه داد: با وجود اینکه از نظر ما صحت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان همدان تأیید شده است اما روز شنبه 12 تیرماه با حضور نمایندگان افراد معترض این باز شماری آرا در شعبی که عمدتا مربوط به مناطق خاصی از شهر هستند انجام می‌شود منوط به آنکه در صورت محرز شدن صحت آرای الکترونیک، معترضان دیگر اقدام به شایعه‌سازی و یا شبهه پراکنی درباره انتخابات نکنند در غیر این صورت مسأله قانونی پیگیری خواهد شد.

فلاحی درباره وضعیت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در تویسرکان نیز عنوان کرد: تاکنون تخلف و جرم سه تن از کاندیداهای این شهرستان محرز شده است بنابراین به محض دریافت مستندات قانونی از مراکز ذی ربط، آرای این سه تن باطل شده و پس از اقدامات لازم، صحت انتخابات این شهرستان نیز اعلام خواهد شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر از نظر ما صحت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان‌های نهاوند، درگزین، رزن، اسدآباد، فامنین، کبودرآهنگ و بهار تأیید شده و قطعی است.

به نقل از تسنیم، رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان همدان عنوان کرد: علاوه بر تویسرکان، در شهرستان ملایر نیز باز شماری آرا در برخی شعب انجام شده و پس از بررسی‌های لازم، صحت انتخابات این شهرستان نیز اعلام می‌شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: