صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
خرداد
۱۴۰۰

شماره
۴۸۱۹

امروز: ۲۸ (خرداد) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Friday 2021 (Jun) 18

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا با تأکید بر اینکه سال 98 و ابتدای سال 99 ادعاهایی مبنی بر کشف داروهای کرونا در برخی از استان‌ها شد که همدان نیز جزوی از آنها بود گفت: مخترع همدانی داروی کرونا 

پیگیر کار خود نشد.

به گزارش هگمتانه، ایرج خدادادی با بیان اینکه در موج‌های کرونا مشکل تأمین داروهای کرونا نداشتیم اظهار کرد: خوشبختانه داروهای مورد نیاز را پیش‌بینی و از قبل موج‌ها تهیه کردیم و به همین خاطر در این ایام با مشکلی مواجه نبودیم.

وی با بیان اینکه تمام پزشکان ملزم به رعایت شیوه‌نامه‌ها در نحوه استفاده از داروها شدند گفت: ممکن است پزشکی معتقد باشد دارویی خارج از شیوه‌نامه برای درمان بیماران مؤثر بوده و با کمبود هم مواجه باشد اما داروهایی که وزارت بهداشت در شیوه‌نامه درمانی قید کرده و همه مکلف به رعایت آن بودند، از سوی دانشگاه تأمین شده و کمبودی نداشتیم.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا با بیان اینکه در بیمارستان‌ها نیز در موارد بستری هیچگونه کمبودی در خصوص داروهای مورد نیاز نداشتیم گفت: در حال حاضر کاهش شیب بیماری کرونا را شاهد هستیم که امیدواریم موج بعدی اتفاق نیفتد.

وی در پاسخ به اینکه آیا اخیرا پژوهشگران استان داروهایی را برای درمان کرونا معرفی کرده‌اند که به وزارت بهداشت اعلام شود؟ عنوان کرد: خیر، کسی مراجعه‌ای نداشته، البته ابتدا مراجعات در حوزه معاونت تحقیقات دانشگاه انجام می‌شود و اگر آنجا به مراحل نهایی رسید و راستی‌‌آزمایی انجام شد برای مراحل اداری به معاونت غذا و دارو معرفی می‌شود.

خدادادی با تأکید بر اینکه سال 98 و ابتدای سال 99 ادعاهایی مبنی بر کشف داروهای کرونا در برخی از استان‌ها شد که همدان نیز جزوی از آنها بود گفت: در استان همدان صحت این ادعا هیچگاه اثبات نشد و فرد مدعی نیز هیچگاه از مراحل قانونی پیگیر کار خود نشد.

وی تصریح کرد: رسانه‌ها درخواست داشتند برای بررسی دقیق کشفیات این فرد در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد و توسط تیم‌های تحقیقاتی راستی‌آزمایی شود که با این کار موافقت شد اما فرد مراجعه‌ای به ما برای این منظور نداشت.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا بیان کرد: ممکن است در جامعه صحبت‌هایی در این زمینه شود اما اینکه به شکل رسمی و آکادمیک کار انجام شود و افراد اعتماد کنند و از این دارو برای درمان بیماری خود استفاده کنند، نبوده است.

وی با بیان اینکه افراد زمانی اعتماد می‌کنند دارویی را استفاده کنند که مطمئن باشند، دارای مجوز باشد گفت: راه قانونی هر موضوعی مشخص است و اگر کسی ادعای تولید دارو دارد باید فرایند قانونی را طی کند.

خدادادی گفت: امیدواریم موضوع تولید دارو توسط جوانان محقق شود و ما نیز استقبال خواهیم کرد اما اینکه بدون طی مراحل قانونی ادعایی شود و افرادی حاضر نشوند مراحل قانونی را طی کنند، وزارت بهداشت نمی‌پذیرد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: