صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
خرداد
۱۴۰۰

شماره
۴۸۱۹

امروز: ۲۸ (خرداد) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Friday 2021 (Jun) 18

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: به مناسبت هفته محیط زیست، 4 هزار قطعه عکس و 300 حلقه فیلم وی اچ اس متعلق به آرشیو تصویری حفاظت محیط زیست استان همدان به مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور اهدا شد.

به گزارش هگمتانه، در سومین روز از هفته محیط زیست، آرشیو راکد صوتی و تصویری حفاظت محیط زیست استان همدان برای نگهداری و ارزشیابی به مرکز اسناد و کتابخانه ملی غرب کشور در همدان اهدا شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان طی مراسمی که به این منظور در آمفی تئاتر این اداره کل برگزار شد گفت: پس از 50 سال از عمر حفاظت محیط زیست، می‌بایست بازنگری در اقدامات و عملکردها صورت گیرد و بازسازی این سازمان آغاز شود.

محسن جعفری نژاد با توجه به شعار قرن حفاظت از زیست بوم‌های ایران، بازنگری، نوسازی و بازسازی بیان کرد: در روند نوسازی این سازمان، نیاز به تعیین و تقویت مسیرهای حفاظت از محیط زیست داریم تا شاهد انقراض گونه‌ها و افزایش آلودگی‌ها نباشیم.

وی با تأکید بر رعایت حقوق نسل‌های آینده گفت: نسل‌های آینده به هوای سالم و محیط زیست عاری از آلودگی نیاز دارند و عملکرد ما را نقد خواهند کرد.

مدیرکل مرکز اسناد و کتابخانه ملی غرب کشور نیز بیان کرد: اسناد تاریخی، به مرور زمان دستخوش تغییر شده و از لوح‌های گلی دوره هخامنشی به سمت منابع دیجیتال کنونی رفته ایم و نوع آرشیو منابع دیداری و شنیداری به سرعت در حال تغییر است.

میثاق گودرزی ادامه داد: منابع موجود در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، منابع با ارزش تاریخی برای محققان و تاریخ‌پژوهان است.

گقتنی است اسناد اهدایی شامل عکس‌های چاپ شده، فیلم‌های وی اچ اس و آلبوم‌های عکس از رویدادهای محیط زیستی استان همدان و گونه‌های گیاهی و جانوری آن در دهه‌های 70 و 80 شمسی است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: