صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
خرداد
۱۴۰۰

شماره
۴۸۱۹

امروز: ۲۸ (خرداد) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Friday 2021 (Jun) 18

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس قوه قضائیه در پایان سفر یک روزه خود به استان همدان، از اختصاص 110 میلیارد تومان اعتبار از محل بودجه عمومی قوه قضائیه برای پیگیری و رفع مشکلات مجموعه دستگاه‌های قضایی استان یعنی دادگستری و نهادهای زیر مجموعه آن خبر داد.

به گزارش هگمتانه، آیت‌ا... سیدابراهیم رئیسی بامداد دوشنبه در نشست خبری پایان سفر یک روزه خود به استان همدان، اظهار کرد: این میزان اعتبار با هدف رفع و یا کاهش مشکلات و کمبودهای ساختاری موجود در پزشکی قانونی، شورای حل اختلاف و همچنین دادگستری و بخش‌های وابسته به آن‌ها در استان همدان اختصاص داده شد.

وی همچنین با اشاره به اهداف و دستاوردهای سفر به استان همدان، افزود: یک تیم 25 نفره از کارشناسان قوه قضائیه پیش از انجام این سفر عازم استان همدان شده و مسایل، مشکلات و چالش‌های‌های بخش حقوقی و قضایی استان را به صورت دقیق مورد بحث و بررسی قرار داده و نتایج بررسی‌های خود را برای تصمیم گیری در این سفر ارائه کردند.

آیت‌ا... رئیسی با اشاره به دیدارهای انجام شده با مقامات قضایی، فعالان اقتصادی و مدیران اجرایی استان همدان، گفت: در جلسه قضات و شورای قضایی استان همدان، مسایل و نیازهای استان بررسی و راهکارهای مناسب برای حل و فصل آنها مطرح شد و بر همین اساس اعتباری از محل بودجه عمومی قوه قضائیه برای رفع بخشی از این مشکلات به دادگستری استان اختصاص داده شد.

رئیس قوه قضائیه ابراز امیدواری کرد با اختصاص این اعتبار مشکلات مربوط به دادگستری استان از جمله سازمان زندان‌ها به خصوص در زمینه اشتغال زندانیان رفع شود.

آیت‌ا... رئیسی تأکید کرد: اشتغال زندانیان برای دستگاه قضایی بسیار مهم است و بر این اساس با تلاش مجموعه همکاران در سال گذشته میزان اشتغال زندانیان از 15 تا 20 درصد به حدود 50 درصد افزایش یافت.

وی گفت: امسال نیز با توجه به برنامه‌های پیش‌بینی شده این رقم به 80 درصد افزایش خواهد یافت چراکه هرچه در زمینه ایجاد اشتغال زندانیان تلاش شود نقش آفرینی اجتماعی و بازاجتماعی کردن این افراد برای فعالیت مؤثر در جامعه بهتر و بیشتر خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: زندان‌های کشور باید به مرکز نیکی‌ها تبدیل شوند و برهمین اساس موضوع بازاجتماعی کردن زندانیان با قوت و جدیت پیگیری خواهد شد.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت کاهش بروکراسی اداری برای حمایت از بخش تولید، افزود: مراجعه به 18 نهاد برای دریافت مجوز فعالیت موجب طولانی شدن فرآیند و حتی پشیمانی بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری و تولید می‌شود.

رئیس قوه قضائیه تأکید کرد: موضوع کسب و کار و تسهیل راهکارهای سرمایه‌گذاری برای مردم و فعالان اقتصادی به عنوان امری مهم باید به صورت جدی مورد توجه مسؤولان قرار گیرد و در همین راستا سازمان بازرسی کل کشور موضوع را با مدیران اجرایی و با هدف بهبود فضای کسب و کار، تسهیل دسترسی به مجوزها و آسان سازی راه‌های ایجاد اشتغال دنبال می‌کند.

به نقل از ایرنا، آیت‌ا... رئیسی رئیس قوه قضائیه عصر روز یکشنبه و در بیست و ششمین سفر استانی خود برای انجام سفری یک روزه وارد فرودگاه شهید همدانی شد.

رئیس قوه قضائیه در بدو ورود به فرودگاه همدان مورد استقبال رسمی نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و معاونان، رئیس کل و معاونان دادگستری، اعضای شورای تأمین و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان قرار گرفت.

رئیس دستگاه قضا و هیأت همراه پس از ورود به همدان برای ادای احترام به مقام شامخ شهیدان راهی گلزار شهدای این شهر شدند.

رئیس قوه قضائیه در این سفر، ضمن دیدار با قضات و حضور در شورای قضایی استان، گفت وگو با فعالان اقتصادی و دیدار با خانواده شهدا از چند واحد تولیدی و اقتصادی استان همدان نیز بازدید کرد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: