صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
خرداد
۱۴۰۰

شماره
۴۸۱۹

امروز: ۲۸ (خرداد) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Friday 2021 (Jun) 18

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس نظام پزشکی همدان از اتمام مرحله اول واکسیناسیون کادر پزشکی همدان خبر داد و گفت: تعداد قابل توجهی از پزشکان استان واکسینه شده‌اند و همدان نخستین استانی بود که واکسیناسیون کارکنان مطب‌ها، داروخانه‌ها و رادیولوژی‌ها را هم انجام داده است.

به گزارش هگمتانه، علیرضا مدرکیان با اشاره به واکسیناسیون پزشکان همدان اظهار کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا به ویژه مرکز بهداشت همدان چندین نوبت واکسیناسیون پزشکان انجام شده و تنها افرادی باقی مانده‌اند که خود اقدام به انجام واکسیناسیون نکرده اند و تعداد آنها نیز اندک است.

وی با بیان اینکه تقریبا واکسیناسیون کادر پزشکی تکمیل شده و چندین نوبت برای این اقدام به پزشکان فراخوان داده و کار پیگیری شد گفت: دو روز پیش دز دوم واکسیناسیون گروه اول که افراد بالای 50 سال بودند، انجام شد.

رئیس نظام پزشکی همدان گفت: در روزهای اخیر واکسیناسیون بخشی از کارکنان جامانده انجام شد.

وی با اشاره به اینکه شاید تعداد کمی باقی مانده باشند که امیدواریم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی طی دو هفته آینده کار به اتمام برسد خاطرنشان کرد: بر اساس سند ملی واکسیناسیون، گروه‌های پزشکی جزو گروه اول و در معرض خطر بودند که واکسینه شده‌اند.

مدرکیان با بیان اینکه تعدادی از کادر پزشکی هم در مراکز دولتی و دانشگاهی مشغول به کار هستند که در محل فعالیت خود واکسینه شده‌اند‌ گفت: خوشبختانه مردم هشدار تجمع در مطب‌ها را به خاطر کنترل بیماری کرونا جدی گرفتند و شاهد کاهش حضور آنها در این مراکز هستیم.

وی گفت: البته در تعدادی از مطب‌ها متخصصان کمی وجود دارند و مراجعات کم است اما شرایط در مطب‌هایی که مراجعات زیادی دارند با سامانه نوبت‌دهی، عملکرد خوب پزشکان و مراعات مردم مدیریت شده است.

رئیس نظام پزشکی همدان با تأکید بر اینکه ممکن است به صورت موردی مطب‌هایی شلوغ باشند و نباید آن را به همه جا تعمیم داد چون این مراکز متخصصان زیادی دارند و مراجعات مردم به آنها نیز بیشتر است افزود: با این وجود در حال حاضر به طور محسوس شاهد کاهش حضور افراد در مطب‌ها هستیم و پذیرش بیماران به نصف رسیده و مردم هم خوب رعایت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال خروج از موج چهارم بیماری کرونا هستیم اما خواهشمندم مردم همچنان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را در دستور کار قرار دهند عنوان کرد: افراد مراجعات خود را به مطب‌ها و مراکز درمانی در حد ضرورت قرار دهند تا کمتر شاهد شیوع این بیماری باشیم.

مدرکیان با بیان اینکه به دنبال این هستیم ساخت و ساز مطب‌ها و مؤسسات اصولی باشد گفت: امیدوارم نهادها همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند و به ساختمان‌های پزشکی که تهویه و ایمنی مناسب، آسانسور و... دارند، مجوز دهند.

به نقل از فارس، وی با بیان اینکه کرونا برخی مشکلات را نشان داد تا در راستای بهتر شدن وضعیت و ایمنی قدم برداریم افزود: امیدوارم این بیماری با تمام خسارت‌هایی که داشت فتح بابی شود که اصلاحات خوبی را انجام دهیم.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: