صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : همه دانا صفحه 8 : فرهنگی

۲۱
اردیبهشت
۱۴۰۰

شماره
۴۷۹۱

امروز: ۲۱ (اردیبهشت) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Tuesday 2021 (May) 11

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان گفت: مسؤولان همدان نسبت به روزه‌خواری علنی در ماه مبارک رمضان توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش هگمتانه، حجت الاسلام یاسر مظاهری اظهار کرد: پیرو برخی پیش‌بینی‌ها از احتمال وقوع رفتارهایی در خصوص روزه خواری در شهر، با پیگیری و مطالبه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان همدان جلسه‌ای با حضور دادستان و معاون حقوق عامه دادستانی برای این مسئله برگزار شد.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان همدان ادامه داد: این جلسه با عنوان صیانت از حرمت ماه مبارک رمضان و جلوگیری از هرگونه تظاهر به روزه خواری در ملأ عام و با حضور نمایندگان فرمانداری همدان، اطلاعات، سپاه، نیروی انتظامی و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شد.

وی افزود: در این نشست مقرر شد همان طرح پیشگیری از روزه خواری در ملأ عام که توسط معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تنظیم شده است، ملاک عمل قرار بگیرد.

مظاهری با بیان اینکه چند روز بعد از ماه رمضان شاهد این بودیم که چند غذاخوری در مسیر گنجنامه فعالیت دارند، ادامه داد: به همین منظور یک بازدید انجام دادم، کسبه گفتند از معاونت پیشگیری به ما مجوز داده شده فعالیت کنیم.

وی ادامه داد: البته این مجوز فعالیت بر اساس درخواست میراث فرهنگی بوده، زیرا این اداره درخواست داشته است در مسیر گنجنامه که مسیر گردشگری و پر مسافر است، غذاخوری‌ها برای استفاده مسافران فعالیت کنند.

وی افزود: ما اعتراض خودمان را هم به دادستان و مسؤول ذی‌ربط و افرادی که در این جلسه حضور داشتند اعلام کردیم.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان همدان افزود: علاوه بر این در روزهای گذشته شاهد بودیم فعالیت بعضی از فست فودها، اغذیه فروشی‌ها، بستنی فروشی‌ها و آبمیوه فروشی‌ها به صورت تقریباً آزادانه در حال انجام است.

وی گفت: معاون اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر همراه با آقای مصطفوی معاون دادستان بازدید میدانی از شهر انجام دادند و متأسفانه فعالیت این صنوف در برخی نقاط مهم شهر مشاهده شد.

مظاهری تأکید کرد: حرف اساسی ستاد احیای امر به معروف این است، با وجود برگزاری جلسه و ابلاغ مصوبه اجرای طرح پیشگیری از روزه خواری در ملأ عام که معاونت پیشگیری از وقوع جرم آن را تهیه و ابلاغ کرده اما چرا در عمل خلاف آن انجام شد.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان همدان ادامه داد: متأسفانه گزارشات مردمی و بعضی از داده‌هایی که از شهر به ستاد امر به معروف و دفتر نماینده ولی فقیه در استان همدان رسید و توسط ایشان به ستاد ارجاع داده شد از نارضایتی شدید مردم حکایت داشت.

وی جلوه‌ شهر را جلوه ماه مبارک رمضان ندانست و افزود: باید حرمت این ماه نگه داشته شود زیرا در روایات به حرمت داری ماه مبارک رمضان بسیار توصیه شده است.

وی افزود: ما این اعتراض را به مسؤولین ذیربط و نهادهایی که در جلسه صیانت از حرمت ماه رمضان حضور داشتند اطلاع دادیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان با بیان اینکه یکی از این مسائل دوگانگی موجود است، افزود: نکته اول عدم اجرای طرح ابلاغی پیشگیری از روزه‌خواری در ملأ عام است که خود معاونت پیشگیری از وقوع جرم آن را تهیه و ابلاغ کرده است.

به نقل از مهر، دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان همدان گفت: بر اساس تحقیق میدانی صورت گرفته توسط ستاد، 12 غذاخوری در ورودی شهر وجود دارد که اجازه فعالیت به آنها داده نشده است، اما به غذاخوری‌های مسیر گنجنامه که از ساعت 4 مسیرشان مسدود می‌شود، اجازه فعالیت داده شده است.

 ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: