صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : همه دانا صفحه 8 : فرهنگی

۲۱
اردیبهشت
۱۴۰۰

شماره
۴۷۹۱

امروز: ۲۱ (اردیبهشت) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Tuesday 2021 (May) 11

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه شهرستان: آئین اهدای 1400 بسته معیشتی ویژه سالگرد شهادت سردار شهید حاج میرزا محمد سلگی با حضور سرهنگ علی بقایی فرمانده سپاه ناحیه همدان، مجید صفدریان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان و خانواده آن شهید بزرگوار در ورزشگاه شهید حاجی‌بابایی مریانج به همت ستاد بزرگداشت سردار شهید میرزا محمد سلگی ظهر روز گذشته برگزار شد.

به گزارش خبرنگار هگمتانه، با توجه به وضعیت قرمز کرونا، برنامه‌های سالگرد سردار شهید حاج میرزا محمد سلگی غیرحضوری و با محوریت برنامه‌های اجتماعی صورت گرفت.

به همین مناسبت توزیع 1400 بسته غذایی شامل 10 کیلو برنج، ماکارانی، روغن، رب، حبوبات و مرغ که بین 350 الی 450 هزار تومان ارزش ریالی دارد و با مشارکت نمایندگی آستان قدس رضوی، قرارگاه جهادی امام رضا(ع)، سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان به ویژه شهرستان‌ نهاوند، کمیته امداد امام(ره)، خانواده شهید سلگی و خیرین و نیکوکاران با اولویت روستاها خواهد بود.

از این 1400 بسته، 430 بسته در روستاهای گل‌تپه، 350 الی 400 بسته در نهاوند توزیع شده است و 300 بسته امروز و 200 بسته نیز همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(ع) توزیع خواهد شد.

از دیگر برنامه‌ها، طبخ و توزیع 5000 پرس غذای گرم در ماه مبارک رمضان بین نیازمندان، اهدای 14 پارچه جهیزیه، کاشت نهال در پارک ولیعصر(عج) کوی شهید مدنی، پخت نان صلواتی به مدت 5 روز در شهر نهاوند، توزیع بسته‌های فرهنگی، توزیع 10 هزار بسته بهداشتی شامل ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده و... می‌باشد.

 

 فعالیت‌های اجتماعی مستمر و دائمی باشد

فرمانده سپاه ناحیه همدان در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدا به ویژه شهید سلگی، شهید حاجی‌بابایی و دیگر شهدای استان از تمام کسانی که در این امر بزرگ مشارکت داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

سرهنگ پاسدار علی بقایی همچنین به فعالیت‌‌های مستمر و دائمی شهید سلگی نیز اشاره و افزود: شهید سلگی در امور اجتماعی، فرهنگی و بصیرتی فعالیت مستمر و دائمی داشتند. نمونه فعالیت آن شهید بزرگوار که در ایام انتخابات سال 96 عمود خیمه نیروهای انقلابی و محور وحدت در استان بود و نقش مؤثری داشت.

فرمانده سپاه ناحیه همدان گفت: امیدواریم در سال 1400 به چاپ کتاب همسر شهید سلگی کمک شود که این کتاب می‌تواند ردپای سردار شهید حاج میرزا محمد سلگی و ادامه راه ایشان باشد و دوباره یک فعالیت جدید در محوریت این شهید و خانواده ایشان صورت گیرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام(ره) و شهدای گرانقدر به ویژه شهید سلگی گفت: به خاطر وضعیت قرمز کرونا در استان متأسفانه نتوانستیم مراسمی که درخور شأن و جایگاه این شهید بزرگوار باشد برگزار کنیم.

وی با اشاره به اقدامات شهید سلگی در راستای خدمت به جامعه به ویژه ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت افزود: شهدا در زندگی‌شان تلاش نمودند و برای حمایت از دین خدا و مردم جان پاکشان را هدیه کردند و بعد از شهادت نیز نام آنها باعث انجام اقداماتی در راستای زنده نگه داشتن یاد شهدا گردیده است.

صفدریان از تمام کسانی که در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد شهدا تلاش و کوشش نمودند قدردانی کرد و آرزوی سعادت و سربلندی برای تمام کسانی که در این مسیر ارزشمند قدم برمی‌دارند، نمود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: