صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : همه دانا صفحه 8 : فرهنگی

۲۱
اردیبهشت
۱۴۰۰

شماره
۴۷۹۱

امروز: ۲۱ (اردیبهشت) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Tuesday 2021 (May) 11

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: فرماندار همدان گفت: برخی اظهارنظرهای نادرست در فضای مجازی مبنی بر رد صلاحیت افراد در آستانه انتخابات تکذیب می‌شود.

محمدعلی محمدی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هگمتانه افزود: مکانیزم ویژه برای برگزاری انتخابات تعریف شده و هر رویدادی در زمان مشخص و طبق برنامه و از طریق مراجع ذیصلاح اعلام خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به ضرورت رعایت تقوا و اخلاق تأکید کرد: اخبار غیرواقعی که در برخی شبکه‌های مجازی درباره تأیید یا رد صلاحیت افراد منتشر شده صحت ندارد بنابراین اینها مصداق نشر اکاذیب تلقی می‌شود.

رئیس شورای تأمین شهرستان همدان تصریح کرد: به هر جریانی که به دنبال ایجاد حاشیه برای برگزاری انتخابات باشد هشدار می‌دهیم که با رفتار غیرحرفه‌ای و غیر قانون‌مدارانه خود را دچار مشکل نکرده و از حاشیه‌پردازی پرهیز کنند.

محمدی اذعان کرد: انتخابات پیش رو همچون همیشه مطابق با فرایند برنامه‌ریزی شده و بر اساس تقویم اجرایی برگزار خواهد شد، لذا اظهارات عجولانه و به دور از اخلاق را کنار بگذارید و برای سربلندی ایران اسلامی همه تلاش کنیم تا به شایسته‌ترین وجه این انتخابات نیز برگزار شود.

فرماندار همدان با تأکید بر اینکه تمامی فضای مجازی توسط پلیس فتا، کمیته رصد تبلیغات انتخابات و کمیته حقوقی در حال بررسی است، توضیح داد: بنابراین نشر اکاذیب، تشویش اذهان عمومی و هتک حیثیت و حرمت افراد در این شرایط مورد رصد قرار می‌گیرد.

وی افزود: براساس تبصره 9 ماده 63 قانون انتخابات شوراهای شهرها و روستاها، تبلیغ علیه نامزدها و هرگونه هتک حرمت و حیثیت آن‌ها ممنوع است.

محمدی ادامه داد: بنابراین شایسته است افراد نسبت به رعایت مسائل دقت لازم را داشته باشند.

وی بیان کرد: در این راستا پلیس فتا با توجه به آدرس‌ها و نشان‌گاه‌های فضای مجازی و پست‌های ارسالی با متخلفان قطعا برخورد و نسبت به تشکیل پرونده و ارجاع آن به مرجع قضایی اقدام خواهد کرد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: