کد خبر : 62481
تاریخ : 1403/4/20
گروه خبری : ورزش

وزیر ورزش:

قانون سرباز قهرمان را اصلاح می‌کنیمهگمتانه، گروه ورزش: وزیر ورزش و جوانان از اصلاح قانون سرباز قهرمان برای استخدام ورزشکاران خبر داد.
کیومرث هاشمی در بازدید از اردوی تیم ملی تنیس روی میز افزود: خوشحالم در جمع تیم ملی تنیس روی‌میز بانوان هستم.
او ادامه داد: من بیشتر واژه پینگ‌پنگ را دوست دارم. فدراسیون اقدامات خوبی را انجام داده است. مسیر رو به رشدی طی کرده و اوج آن در بازی‌های آسیایی هانگژو بود. در تنیس روی میز رویداد قاره‌ای با رویداد جهانی برابری می‌کند و توان بالایی در این رشته است که نشان کسب کند.
او ادامه داد: در بانوان تلاش زیادی شده است و خانم شهسواری تنها ورزشکار زنی است که برای سومین مرتبه به المپیک می‌رود و وظیفه او سنگین‌تر می‌شود.
وی افزود: هدف از حضور ما دلگرمی است و تلاش و زحمات شما ورزشکاران و کادرفنی را تقدیر کنیم.
او در مورد درخواست استخدام و دریافت کمک هزینه گفت: اصلاح قانون سرباز قهرمان را داریم. گرفتن نشان قاره‌ای و جهانی و سهمیه المپیک در برخی رشته‌ها سخت است و ما این قانون را اصلاح می‌کنیم که این مسأله لحاظ شود تا دغدغه استخدام برطرف شود.
وزیر ورزش افزود: بحث کمک هزینه را هم پیش‌بینی می‌کنیم و با مشورت همکاران، رقمی برای 40 نفری که سهمیه گرفته‌اند، قبل از اعزام واریز می‌شود. ما در بحث تجهیزات رقم خوبی را به فدراسیون‌ها کمک کرده‌ایم‌. همچنین به دنبال تصویب قانون حق رشد برای رشته‌های مختلف از جمله تنیس روی میز هستیم.
وزیر در پایان گفت: توقع خاصی نداریم و انتظار داریم خودتان باشید و تلاش خودتان را کنید.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/62481