کد خبر : 62475
تاریخ : 1403/4/20
گروه خبری : خبر همدان

نماینده ولی فقیه در استان همدان در دیدار با رسانه‌ها:

در کنار حمایت از دولت باید مطالبه هم باشدهگمتانه، گروه خبر همدان: نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: در کنار حمایت از دولت باید مطالبه هم باشد.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، آیت‌ا... حبیب الله شعبانی صبح دیروز در دیدار با رسانه‌ها ضمن قدردانی از مردم برای مشارکت در انتخابات، مشارکت رخ داده در این رویداد سیاسی را با وجود مشکلاتی که در کشور وجود دارد قابل قبول دانست و اظهار کرد: همت و تلاش شما، ستادهای مختلف نامزدها و... توانست فضای خوبی را در انتخابات ایجاد کند.
وی با اشاره به اینکه امیدواریم دولت چهاردهم در تحقق وعده‌های خود موفق باشد افزود: باید رویکرد رهبر معظم انقلاب در حمایت از دولت منتخب را بپذیریم چرا که اساس کشور بر مردم‌ سالاری است پس هر که آن را پذیرفت باید دولت را کمک‌ کند‌.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با این توضیح که اگرچه سلایق و رویکرد افراد و گروه‌ها مختلف بوده اما مسیر واحد است گفت: مسیر، مسیر جمهوری اسلامی، مردم سالاری دینی و انسجام است و ما نشان دادیم در میدان عمل می‌توانیم منسجم عمل کنیم.
وی با بیان اینکه در کنار حمایت از دولت و... باید مطالبه هم باشد و این حق قانونی افراد است، ادامه داد: امیدوار هستیم یک مجموعه با نشاط، جوان، انقلابی، پای کار و کارآمد و البته به اصرار دکتر پزشکیان کارشناس و متخصص در استان تشکیل شود.
شعبانی در ادامه سخنان خود با اشاره به جایگاه مهم رسانه‌ها در جامعه و جدی نگرفتن جایگاه رسانه در جامعه به ویژه توسط مسؤولان‌ گفت: بارها برخی مسائل را گفتم اما رسانه‌هایی که باید می‌آمدند و مطالبه می‌کردند، کاری انجام ندادند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان ادامه داد: برای من آن‌چه اهمیت دارد حل مسائل استان است و چون منافع مردم بوده، آن مسائل را گفته ام. طرح‌ها و مسائل فراوانی مطرح شده و راهکارهایی نیز داده شده است اما خیلی از مشکلات به نحوه اداره کشور، بروکراسی شدید و... باز می‌گردد و ما در این حوزه مشکل داریم.
وی با اشاره به تلاش‌های بسیار شهید رئیسی و دولت وی برای حل مشکلات‌ کشور بیان کرد: دولت سیزدهم بسیار تلاش کرد اما همان اول به شهید رئیسی گفتم شما در یک ساختاری قرار گرفته اید که موفق نمی‌شوید.
شعبانی با این توضیح که نحوه اداره کشور یک مسأله تجربی است و برای انجام کارها باید گفت‌وگو و تلاش کرد افزود: شما رسانه‌ها گاهی یک یا 20 مشکل را مطرح می‌کنید اما وقتی یک مشکل را 20 رسانه می‌گویند آن مشکل حل می‌شود چراکه برخی مسؤولان فقط با فشار رسانه‌ها کار می‌کنند.
وی عنوان کرد: این شهر مشکلاتی دارد که باید حل شود. مسأله اصلی اشتغال، معیشت و سفره مردم است و باید هر دولتی که هست را کمک‌ کرد تا مشکلات حل شود. این شهر نیاز به قرارگاه رسانه ای، اردوگاه تفریحی مختص زنان و اردوگاه‌های تربیتی ویژه کودک و نوجوان دارد و اگر رسانه‌ها وارد این عرصه شوند و حمایت کنند این اتفاقات رخ می‌دهد.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه به مسؤولان گفتم مشکل مسکن در این استان حتی بدون آورده نیز قابل حل بوده و این یک بحث کارشناسی شده است ادامه داد: حل این مشکلات نیاز به حمایت رسانه‌ها در زمینه‌های مختلف دارد.
وی در بخش مطالبه گری رسانه‌ها نیز با این توضیح که برخی مطالب تهمت است و برخی مباحث نیز اشکالاتی دارد اضافه کرد: وقتی می‌خواهید مسأله‌ای را مطالبه کنید باید از لایه‌های مختلف آن اطلاع داشته باشید تا وقتی بعدا مسأله پیش رفت دچار دردسر نشوید، در مطالبات باید مراقبت کنیم چرا که برخی مطالبات انصافا صحیح نیستند.
شعبانی با اشاره به هجمه‌های گسترده دشمنان علیه ایران اسلامی مطرح کرد: کدام کشور را می‌شناسید که این میزان هجمه تبلیغاتی علیه آن باشد، کشوری که همه ارزش‌ها و فرهنگ ها، مسؤولانش، توده‌های مردم و اعتقادات آنها،سیاست ورزی هایش و...‌ مورد هجمه قرار گرفته اند با این وجود می‌بینید کشور همچنان انسجام خود را حفظ کرده است.
در این دیدار صمیمانه تعدادی از فعالان رسانه به بیان دغدغه‌ها و مشکلات فعالان این عرصه مانند لزوم استفاده از فعالان بخش خصوصی به عنوان مشاور مدیران دستگاه‌های اجرایی، پرهیز از اقدامات خلق الساعه در استان، ارائه راهکارهای پرداختن به مطالبات مردم بدون دچار شدن به مسایل سیاسی، بررسی مساله کلانشهر بودن همدان و مشکلاتی که در این حوزه برای همدان ایجاد شده است، توجه به شرایط عکاسان و لزوم استفاده از آنها در دستگاه‌های اجرایی، لزوم تشکیل گروه‌های خرد ورزی رسانه ای،تشکیل کار گروه کودک و برنامه‌ریزی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و ملی، تعیین تکلیف لایحه نظام جامع رسانه‌ای کشور با استفاده از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، لزوم توجه به قانون دسترسی آزاد به اطلاعات پرداختند و در انتها نیز از پوستر دهمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر رونمایی شد.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/62475