کد خبر : 59169
تاریخ : 1403/1/15
گروه خبری : شهرستان

اجرای طرح امنیتی پاک‌سازی بوستان‌های ملایر


هگمتانه، گروه شهرستان: جانشین فرمانده انتظامی ملایر از توقیف پنج دستگاه خودرو و موتورسیکلت مزاحم و جمع‌آوری تعدادی قلیان در اجرای طرح پاک سازی پارک‌ها و بوستان‌ها در این شهرستان خبر داد.
به گزارش هگمتانه، سرهنگ غلامحسین نوروزی در تشریح این خبر گفت: در راستای ارتقا امنیت اجتماعی در بوستان‌ها و پارک‌ها و برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و افراد مزاحم این طرح با تلاش مأموران در بوستان‌ها با بهره‌گیری از توان کلیه یگان‌های انتظامی شهرستان اجرا شد.
وی افزود: در اجرای این طرح تعداد چهار دستگاه موتورسیکلت و یک دستگاه خودرو به علت ایجاد حرکات مخاطره‌آمیز از سوی راکبان، رانندگی مخاطره‌آمیز، عدم استفاده از کلاه ایمنی، تولید صدای نامتعارف و ایجاد آلودگی صوتی، نداشتن مدارک شناسایی، اعمال تغییر نامتعارف در وضعیت ظاهری و ایمنی خودروها، نصب غیرقانونی شیشه‌های دودی و دیگر مزاحمت‌های صورت گرفته توسط رانندگان توقیف و به پارکینگ منتقل شدند.
این مسؤول با بیان اینکه در این مأموریت تعداد پنج عدد قلیان نیز در بوستان‌ها جمع‌آوری و تذکرات لازم به افراد و صنوف متخلف داده شد، تصریح کرد: طرح‌های ارتقا امنیت اجتماعی در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در دستور کار این فرماندهی قرار دارد و به صورت مستمر اجرا می‌شود.
نوروزی در ادامه از دستگیری چهار نفر سارق، پنج نفر معتاد و توزیع‌کننده موادمخدر و توقیف 15 دستگاه خودرو و موتورسیکلت در اجرای طرح امنیت محله‌محور توسط مأموران کلانتری 11 این شهرستان خبر داد و گفت: طرح امنیت محله محور در راستای پاکسازی محلات آلوده و جرم خیز و برخورد با مجرمان توسط مأموران کلانتری 11 شهرستان در تعدادی از محلات حوزه استحفاظی این کلانتری اجرا شد.
وی افزود: در اجرای این طرح مأموران یک نفر سارق سیم برق، یک نفر سارق مغازه، یک نفر سارق منزل و یک نفر سارق داخل خودرو را دستگیر کردند، همچنین مأموران در این طرح تعداد پنج نفر معتاد و توزیع‌کننده موادمخدر را به همراه مقادیری موادمخدر دستگیر کردند و 15 دستگاه خودرو و موتورسیکلت نیز در راستای پاک سازی پارک‌ها و بوستان‌ها توقیف و به پارکینگ منتقل و کلیه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/59169