کد خبر : 58465
تاریخ : 1402/12/9
گروه خبری : خبر همدان

رکورد جوجه‌ریزی در همدان شکست

افزایش 6 میلیون قطعه‌ای جوجه‌ریزی نسبت به پارسالهگمتانه، گروه خبر همدان: معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه طی ماه‌های اخیر رکورد جوجه‌ریزی در استان شکسته شده، گفت: طی 11 ماه سال جاری 32 میلیون و 274 هزار و 661 قطعه جوجه‌ریزی انجام شده که این میزان نسبت به سال پیش افزایش 6 میلیون قطعه‌ای دارد.
به گزارش هگمتانه، علی دولو ظهر دیروز در جلسه بررسی میزان جوجه‌ریزی در سالن جهاد کشاورزی با بیان اینکه طی 11 ماه سال جاری، 32 میلیون و 274 هزار و 661 قطعه جوجه‌ریزی انجام شده که این میزان نسبت به سال پیش افزایش 6 میلیون قطعه‌ای دارد اظهار کرد: این میزان جوجه ریزی در یک هزار و 294 واحد مرغداری انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه این مهم نشان از افزایش تولید گوشت مرغ در استان دارد افزود: طی ماه‌های اخیر رکورد جوجه‌ریزی در استان شکسته شده به طوری که 110 تا 115 درصد نسبت به تعهد، تحقق صورت گرفته است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان ضمن اعلام رتبه برتر کشوری در این زمینه یادآور شد: به صورت میانگین روزانه بین 190 تا 200 تن مرغ در استان تولید می‌شود از همین رو گوشت مرغ مورد نیاز بازار در ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان تأمین شده است.
وی در بخش دیگر با تأکید بر اینکه این مهم با تعامل و همکاری واحدهای مرغداری و اتحادیه مرغداران صورت گرفته است اضافه کرد: در راستای تسهیل روند تولید، توزیع نهاده‌های مدت‌دار بین 4 تا 6 ماه همچنین اعطای تسهیلات به منظور بهسازی و افزایش ظرفیت واحدها در دستور کار بوده است.
دولو در ادامه تصریح کرد: در این راستا طی امسال از محل ردیف اعتبارات 95 میلیارد تومان به مرغداران تسهیلات اعطا شده است.
وی با بیان اینکه خرید حمایتی نیز از اقدامات حمایتی در این بخش است تأکید کرد: خرید حمایتی مرغ مازاد توسط شرکت پشتیبانی در حال اجراست، این مهم در راستای تنظیم بازار و جلوگیری از افت تولید انجام می‌شود.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: سامانه هوشمند توزیع مرغ از دیگر اقدامات است به نحوی که از تولید تا مصرف به صورت هوشمند قابلیت رصد و پایش دارد.
به نقل از فارس، وی در پایان تأکید کرد: در این خصوص کارگاه‌های آموزشی در سطوح مختلف برگزار شده است.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/58465