کد خبر : 57987
تاریخ : 1402/11/24
گروه خبری : همه دانا

وصیت‌نامه دانشجوی شهید محمد گودرزی

بهترین مرگ شهادت است

یا حسین اگر دست‌ها و پاهایمان را قطع کنند با سر و سینه به سویت می‌آییم‌
هگمتانه، گروه رفیق شهیدم: شهید در وصیت‌نامه خود، شهادت را یک افتخار و بهترین مرگ می‌‌داند.
به گزارش هگمتانه، دانشجوی شهید محمد گودرزی در وصیت‌نامه خود آورده است:
"بسم الله الرحمن الرحیـم "
لاحول ولاقوه الا بالله العلى العظیم حسبناالله و نعم الوکیل نعم المولى النصیر
با سلام و درود بر انبیاء مخصوصا بر خاتم‌الانبیاء محمد مصطفى صل‌الله‌علیه‌و‌سلم و اوصیاء و اولیاء و شهدا و تمام رزمندگان عزیز اسلام چند سطرى را به عنوان وصیت‌نامه به عرض می‌رسانم. بارخدایا! شهادت در راهت‌ را برایمان از عسل شیرین‌تر، نیاتمان را همچون نیات شهدا در لحظه لقاء رب و در هنگام مرگ، لبخندت را برایمان قرار ده.
بار خدایا! منافقان را خوار و زبون کن و به بدترین نحو ممکن هلاک بگردان، همه ما شیعیان على را به راه راست هدایت بفرما و امام عزیز خمینى کبیر را در پناه خودت مصون و محفوظ بدار و به خانواده‌هاى شهدا صبر و اجر عطا بفرما.
بر طبق آیه شریفه قرآن "انا للـه و انا الـیه راجعون "همه از خداییم و بازگشت همه به سوى خداست. هر انسانى خواه ناخواه خواهد مرد و مرگ هم به دست خداوند متعال است و زمان آن هم نامعلوم. هنگامی که مرگ فرا برسد چه در جبهه چه در خانه‌هاى خود باشیم حتما می‌میریم، بهترین مرگ‌ها همانطور هم که آرزوى معصومین و پیشوایان دینى ما بوده شهادت است.
حال که رهبران دینى ما شهادت را بهترین مرگ و افتخار می‌دانند پس ما چرا از شهادت در راه خدا بترسیم؟ شهادت در راه خدا آرزو و افتخار ماست و هیچ باکى نداریم که چگونه شهید می‌شویم.
حال اهداف زندگى یک مسلمان مؤمن را در دنیا بررسى می‌کنیم تمام کوشش ما در دنیا این است که خدمتى به اسلام ‌و مسلمین کرده و خدا را از خودراضى کنیم اگر واقعا مى خواهیم که خداوند متعال از ما راضى باشد بایست بدانیم امروز رضایت خداوند متعال در حضور در جبهه است.
مبادا که خود را سرگرم امور دنیوى کنیم و از جهاد در راه خدا بازبمانیم، مبادا که درس و دانشگاه و زن و بچه و تأمین معاش زندگى و پدر و مادر و... را بهانه قرار دهیم و از جبهه رفتن شانه خالى کنیم این را هم بگویم که خداوند متعال نیازى به چنین یاورانى ندارد ما باید افتخار کنیم. خداوند متعال بر ما منت نهاده و ما را از یاوران دین خود قرار داده است. این جاى شکر و تضرع به درگاه خداوند متعال را دارد و نه جاى منت نهادن بر خدا را و قیام امام امت این حجت صالح خداوند بر حضور در جبهه‌ها را می‌دهد بر تمام افراد اعم از پزشک، مهندس، معلم، کشاورز، روحانى، دانشگاهى، دانش‌آموز، کارگر کسبه و... واجب است که به نحوى در جنگ شرکت کنند و نباید کسى این امر مهم را به دیگران محول کند که کسى بر کسى برترى ندارد مگر به تقوى.
فکر نکنیم اگر شهید شویم دیگر روى نعمت‌هاى دنیوى را نخواهیم دید که اشتباه است به محض ورود به برزخ در میان نعمت‌هاى‌ لایزال الهى قرار می‌گیریم طوری که نعمت‌هاى آن دنیا را با این دنیا نمی‌توان مقایسه کرد.
شهدا؛ به حال این مردم افسوس می‌خورند که چرا آخرت را رها کرده و محکم به دنیا چسبیده‌اند؟ من به شما و سایر اقشار این ملت توصیه می‌کنم که حضور بیشترى در جبهه داشته باشید و با این کار خداوند متعال را از خود راضى کنید.
  همواره طرفدار و یاور اسلام باشید
مبادا که به جاى یارى اسلام باعث تضعیف اسلام شوید، همیشه و در همه جا طرفدار و یاور اسلام باشید تا زمانی که فردى در راه اسلام حرکت کرد شما هم از او تبعیت کنید در غیر این صورت رهایش سازید که شما هم با او هلاک می‌شوید.
سفارش مى‌کنم که مبادا خانواده‌هاى شهدا را اذیت کنید و با بیان این مطلب که نعوذباالـله فرزند شما به خاطر پول به جبهه رفته باعث رنج خاطر آنها و غضب خداوند متعال شوید.
من از خداوند متعال می‌خواهم افرادی را که کارى جز نق زدن و ایجاد ناامیدی ندارند را در دنیا و آخرت خوار و زبون‌ کند ‌و به بدترین نحو ممکن به هلاکت برساند. سخنى هم با خانواده‌ام! سلام بر پدر و مادر بسیار عزیزم, سلام بر شما که فرزندى‌ را با زحمت بسیار بزرگ کردید در راه اسلام فدا می‌کنید. دوست نداشته و ندارم کلمه‌اى برخلاف امام عزیز، انقلاب اسلامى و مسؤولین خدوم نظام جمهورى اسلامى زده شود. نماز جمعه و جماعت را بدون دلیل ترک نکنید که این دو عامل تقویت اسلام است در تشییع جنازه شهدا تا حد ممکن شرکت کنید و از خلوص این عزیزان درس بگیرید. خمس و زکات خود را پرداخت کنید، نترسید که ممکن است مالتان‌کم شود زیرا این مال را خداوند به ما داده پس اگر مقدارى از همان‌ مال را در راه خداوند پرداخت کنید‌ نباید ناراحت بشوید.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/57987