کد خبر : 54486
تاریخ : 1402/8/11
گروه خبری : شهرستان

دستگیری کلاهبرداران از حساب 100 شهروند همدانی


هگمتانه، گروه شهرستان: رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان گفت: 2 نفر با دسترسی به حساب بانکی 100 شهروند همدانی اقدام به کلاهبرداری میلیاردی کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.
به گزارش هگمتانه، سرهنگ محمدباقر زارعی روز چهارشنبه اظهار کرد: به دنبال مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا استان در خصوص برداشت غیرمجاز از حساب آنها، با وجود همراه داشتن کارت بانکی، کارشناسان پلیس فتا رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: تیم عملیات ویژه پلیس فتا استان همدان با کار تخصصی شبانه‌روزی و تحلیل حجم انبوهی از اطلاعات رد عاملان این برداشت غیرمجاز را در یکی از مناطق کشور پیدا کردند.
رئیس پلیس فتا استان همدان ادامه داد: متهمان پس از شناسایی در یک عملیات غافل‌گیر کننده دستگیر و به مقر پلیس فتا منتقل شدند.
سرهنگ زارعی بیان کرد: متهمان پس از مواجهه با مستندات جمع آوری شده، لب به اعتراف گشوده و به جرم ارتکابی اقرار کردند.
وی درباره شیوه تخلیه حساب بانکی توسط متهمان گفت: آنها از طریق کپی کارت‌های بانکی به وسیله اسکیمر،20 میلیارد ریال را از حساب بیش از 100 مال‌باخته همدانی برداشت کرده بودند.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان اضافه کرد: بنابراین روند رسیدگی به این پرونده تا شناسایی کامل شکات و کشف اموال و استرداد آن به مال‌باختگان ادامه دارد.
سرهنگ زارعی از شهروندانی که با این شیوه پول از حساب شان برداشت شده خواست برای تشکیل پرونده و پیگیری موضوع به مراکز پلیس فتا در شهر محل سکونت خود مراجعه کنند.
وی تأکید کرد: یکی از مهمترین تمهیدات مقابله با جرایم مالی جدا کردن حساب پس انداز از حساب‌های خرید روزانه است در عین حال شهروندان هنگام خرید به خصوص از دست فروشان و فروشندگان سیار از بازگو کردن رمز کارت بانکی به فروشنده خودداری کرده و رمز کارت را خودشان وارد کنند.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان ادامه داد: در صورت وارد کردن رمز توسط خریدار، حتی در صورت کپی برداری از کارت بانکی مشتری، کلاهبرداران امکان دسترسی به موجودی حساب بانکی فرد را ندارند.
سرهنگ زارعی افزود: در صورت ارائه رمز به فروشنده بلافاصله در اولین فرصت باید نسبت به تغییر رمز با بهره گیری از دستگاه خود پرداز بانک‌ها اقدام شود.
وی بیان کرد: وبگاه پلیس فتا به نشانی الکترونیکی www.cyberpolice.gov.ir آماده دریافت برخط گزارش مردمی و نقطه نظرات شهروندان و کاربران است همچنین کاربران می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت و بهره برداری کنند و در صورت نیاز به مشاوره با شماره 096380 تماس حاصل نمایند.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/54486