کد خبر : 53161
تاریخ : 1402/7/6
گروه خبری : خبر همدان

بادامی نجات، رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر همدان:

گردشگری، نیروی محرک توسعه اقتصادی است

بالا بردن سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری ضروری است
هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با تبریک فرارسیدن روز جهانی جهانگردی و گردشگری گفت: گردشگری، نیروی محرک توسعه اقتصادی است و بالا بردن سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری ضروری است.
به گزارش هگمتانه، در پیام تبریک حمید بادامی‌نجات به مناسبت فرارسیدن «روز جهانی جهانگردی و گردشگری» آمده است؛ «قُلْ سیروُا فی الْاَرضِ فانْظُرُو کَیْفَ بَدَا الخَلْقَ ثُمَ اللهُ یُنْشِیُ النَشاَةَ الْاخِرَة» «بگو، در زمین گردش کنید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرد سپس خدا وند ( به همین گونه ) جهان آخرت را ایجاد می‌کند» (سوره عنکبوت آیه 20)
این پیام می‌افزاید:‌ جهانگردی و گردشگری فرصت منحصر به ‌فردی است تا نقش سفر و گردشگری را به ‌عنوان یک فعالیت بزرگ بشر در ایجاد آینده‌ای بهتر ارتقا داده و بتوان از این مقوله به عنوان نیروی محرک توسعه اقتصادی بهره برد.
بدون شک گردشگری به عنوان یک صنعت سودآور، جایگزینی مناسب برای درآمدهای نفتی در کشوری همچون ایران است و با توجه به جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و مذهبی موجود در این دیار کهن توسعه این صنعت امری ضروری است.
در ادامه این پیام آمده است: گردشگری علاوه بر ابعاد اقتصادی اثرات قابل توجه دیگری نیز دارد که نباید از آن‌ها غافل شد؛ سفر کردن انسان‌ها را فروتن می‌کند و در سفر است که پهناور و عظیم بودن جهان و هستی کشف می‌شود.
بالا بردن سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری در جهان و به ویژه ایران و نشان دادن چگونگی تأثیر گردشگری بر ارزش‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان امری لازم است که فعالان در این عرصه در معرفی و شناساندن هر نقطه از ایران عزیز از این مهم غافل نیستند.
به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، در پایان این پیام آمده است: 27 سپتامبر "روز جهانی جهانگردی و گردشگری" امسال با شعار «گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز» مطرح شده است که این روز را به تمامی فعالان این عرصه تبریک و تهنیت گفته و آرزومندیم با همت والای فعالان این عرصه و همچنین با نهایی شدن "ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان" شاهد اعتلای هر چه بیشتر نام و آوازه کهن شهر همدان در جهان باشیم، چرا که موجب معرفی هر چه بیشتر این دیار و حضور گردشگران داخلی و بین المللی و به تبع آن توسعه همه جانبه صنعت گردشگری و افزایش رونق اقتصادی و درآمد پایدار خواهد شد.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/53161