کد خبر : 45633
تاریخ : 1401/11/5
گروه خبری : شهرستان

اجرای پویش «دست‌بوسی پدر» در مدارس اسدآباد

نواختن زنگ انقلاب در دو مدرسه به صورت نمادینهگمتانه، گروه شهرستان: مدیر اداره آموزش‌وپرورش شهرستان اسدآباد با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع در ایام دهه فجر در سطح مدارس اسدآباد، گفت: با مصادف شدن ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر و ایام دهه فجر، پویش دست‌بوسی پدر در مدارس انجام خواهد شد.
به گزارش هگمتانه، سجاد محمدی‌شمیم، مدیر اداره آموزش‌وپرورش شهرستان اسدآباد؛ با بیان اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، اظهار کرد: با گذشت چند دهه از انقلاب این وظیفه همه مردم است که با تمام توان از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع کنند.
وی با اشاره به برنامه‌های آموزش‌وپرورش در راستای انتقال خاطرات دوران پر‌افتخار پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: همزمان با سالروز ورود امام(ره) در 12 بهمن به میهن اسلامی، زنگ انقلاب ساعت 9:33 صبح در کلیه مدارس و به صورت نمادین در دو دبستان بیت‌المقدس آجین و آموزشگاه پروین اعتصامی اسدآباد نواخته خواهد شد.
مدیر اداره آموزش‌وپرورش شهرستان اسدآباد با اشاره به مصادف شدن ایام دهه فجر با ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر از برگزاری پویش دست بوسی پدر در سطح مدارس خبر داد و گفت: در این ایام جشن نماز اولی‌ها هم در 17 بهمن ماه در آموزشگاه مرحوم بداغی برگزار خواهد شد.
وی آذین‌بندی و تزیین و برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی بر سر درب کلیه مدارس، غبارروبی و گلباران مزار شهیدان انقلاب، تولید محتوا توسط همکاران فرهنگی و دانش‌آموزان و انتشار آن در بستر شبکه شاد، برگزاری 41 دوره مسابقات فرهنگی هنری با عنوان جشنواره امید فردا، برگزاری گفتمان دینی در مدارس با موضوع بصیرت و انقلاب، برگزاری یادواره شهدا در مدارس شهید هنری و شهید سلیمانیان، برگزاری جشن ستارگان، پخش سرودها و آهنگ‌های انقلابی در مدارس و اداره در طول دهه فجر از ساعت 9 الی 9:30 را از جمله برنامه‌های دهه فجر از سوی آموزش و پرورش شهرستان دانست.
حضور راویان انقلاب در مدارس و بستر شاد برای بیان خاطرات انقلابی
وی بیان خاطرات انقلاب و ارزش‌های اسلامی برای دانش‌آموزان را در راستای انتقال مفاهیم انقلاب به نسل دیگر یک وظیفه و تکلیف خواند و افزود: در این راستا با بهره‌گیری از ظرفیت شبکه اجتماعی شاد و البته حضور راویان انقلاب و چهره‌های مشهور انقلاب در مدارس اقدام خواهیم کرد.
نشست بصیرتی و برگزاری نمایشگاه عکس دستاورد انقلاب در مدارس
محمدی‌شمیم تهیه روزنامه دیواری با موضوع عفاف و حجاب و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی، حضور دانش‌آموزان و همکاران فرهنگی در نماز جمعه، برگزاری نمایشگاه عکس و دستاوردهای انقلاب اسلامی با همکاری بسیج دانش‌آموزی، سرکشی از خانواده شهدا، برگزاری مسابقات قرآنی و فرهنگی در رشته‌های نقاشی، پادکست، نماهنگ، وبلاگ نویسی و نامه‌ای به شهدای انقلاب، برگزاری نشست‌های بصیرتی و سیاسی برای تبیین دستاوردهای انقلاب، اجرای سرود همگانی «ای ایران» با حضور دانش‌آموزان در روز 22 بهمن، برگزاری محفل انس با قرآن، حضور دانش‌آموزان و فرهنگیان در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن را از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش شهرستان در ایام دهه فجر برشمرد.
وی از برگزاری مسابقات ورزشی برای دانش‌آموزان در 7 رشته فوتسال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، دوو میدانی، هندبال و دوچرخه سواری و مسابقات فرهنگیان در 5 رشته تیراندازی، تنیس روی میز، فوتسال، والیبال، پیاده روی در ایام دهه فجر خبر داد.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/45633