کد خبر : 45619
تاریخ : 1401/11/5
گروه خبری : فرهنگی

لوپتو و جذب 580 هزار مخاطب در سینما


هگمتانه، گروه فرهنگی: پویانمایی سینمایی «لوپتو» با گذشت 12 هفته از آغاز اکران خود و با جذب 580 هزار مخاطب در سینما، توانست به فروش 14 میلیارد تومانی در گیشه سینماهای سراسر کشور دست یابد.
پویانمایی سینمایی لوپتو به کارگردانی عباس عسکری و تهیه‌کنندگی محمدحسین صادقی و احسان کاوه که اکران خود را از اوایل آبان ماه آغاز کرده است، توانست در مجموع فروش گیشه سینماها و اکران‌های سیار به مرز 15 میلیارد تومان برسد.
به طور همزمان، دومین پوستر رسمی پویانمایی سینمایی «لوپتو» با طراحی هادی محمدیان و نماهنگ ویژه این پویانمایی با نام «شادی ساختنی است» نیز منتشر شد.
قطعه موسیقی «شادی ساختنی است» توسط امید روشن‌بین ساخته شده است و زینب صفری به همراه گروه آوای احسان تهران این قطعه را اجرا کرده‌اند. شاعر این قطعه آزاده فرهنگیان است و گیتارنوازی آن توسط فراز فراهانی انجام شده است. نماهنگ «شادی ساختنی است» به کارگردانی محمدحسین الفت‌پور و تهیه‌کنندگی یوسف سرشار ساخته شده است.
«لوپتو» با گذشت 12 هفته از آغاز اکران خود، با جذب 580 هزار مخاطب در سینما، توانسته به فروش 14 میلیارد تومانی در گیشه سینماهای سراسر کشور دست یابد. همچنین فروش این پویانمایی در اکران سیار شهرهای فاقد سینما به بیش از یک میلیارد و دویست میلیون تومان رسیده است. به تازگی اکران‌های سیار پویانمایی سینمایی «لوپتو» در شهرهای دارای سینما به جز تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، اهواز و ساری آغاز شده است.
پویانمایی موزیکال، شاد و مهیج «لوپتو» نخستین محصول مرکز پویانمایی سوره است که در استودیوی فراسوی ابعاد توسط هنرمندان جوان کرمانی تولید شده و توسط دفتر پخش بهمن سبز روی پرده سینماها رفته است.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/45619