کد خبر : 45584
تاریخ : 1401/11/5
گروه خبری : خبر همدان

از سوی کمیته امداد امام(ره) همدان طی سال جاری صورت گرفت

توانمندسازی 1000 خانوار

پرداخت مستمری 330 میلیارد تومانی به مددجویان
هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان همدان با اشاره به توانمندسازی یک هزار خانوار گفت: طی سال جاری 330 میلیارد و 263 میلیون تومان مستمری به حساب مددجویان همدان واریز شده است.
به گزارش هگمتانه، محمدرسول شیخی‌زاده ظهر دیروز اظهار کرد: مستمری پرداختی در راستای رفع بخشی از نیازهای اساسی خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد امام(ره) پرداخت می‌شود که از ابتدای سال تاکنون 330 میلیارد و 263 میلیون تومان به‌ حساب 53 هزار و 280 خانواده واریز شد.
وی ادامه داد: در کنار پرداخت مستمری ماهانه خدمات حمایتی دیگری مانند برگزاری دوره‌های فرهنگی و آموزشی، تأمین کمک‌ هزینه جهیزیه نوعروسان نیازمند، پرداخت تسهیلات کارگشایی و... به مددجویان ارائه می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) همدان بیان کرد: کمیته امداد امام(ره) یک مکان امدادرسان موقت برای رفع نیاز مددجویان و نیازمندان است که پس از اعطای وام مشاغل خانگی و تسهیلات خودکفایی به مددجویان و حصول اطمینان از خودکفایی و کسب درآمد و استقلال اقتصادی آن‌ها را از چرخه حمایت خارج می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه مددجویان زیر پوشش شامل 53 هزار و 283 خانوار هستند که به چند دسته تقسیم می‌شوند گفت: معیشت‌بگیران، مددجویان تبصره 14 و مددجویان تک خدمتی و چند خدمتی از جمله آن‌ها هستند و طی این مدت یک هزار خانوار به علل مختلف مانند توانمندسازی، کسب درآمد ثابت، فوت و... از چرخه حمایتی خارج و سریعاً به همین میزان نیازمندان جدید جایگزین شده‌ است.
شیخی‌زاده در پایان یادآور شد: توانمندی خانواده‌ها یکی از اهداف امداد است و درصدد هستیم تا با برنامه‌ریزی مناسب و ارائه خدمات متنوع به مددجویان و افراد بی‌بضاعت گامی بلند و استوار در توانمندسازی و حمایت از خانواده‌های محروم منطقه برداریم.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/45584