کد خبر : 43453
تاریخ : 1401/9/4
گروه خبری : خبر همدان

بازداشت عاملان انتحاری شهر قدس قبل از اقدام تروریستی

کشف انواع سلاح و مواد منفجره از تروریست‌هاهگمتانه، گروه ایران و جهان: فرمانده انتظامی غرب استان تهران از عملیات ویژه پلیس و دستگیری 2 عامل انتحاری قبل از هرگونه اقدام تروریستی در شهرستان قدس خبر داد.
سردار کیوان ظهیری با اشاره به دستگیری عوامل ایجاد ناامنی اظهار کرد: 25 آبان ماه سال جاری خبری به پلیس آگاهی شهرستان قدس واصل می‌شود مبنی بر اینکه تیمی انتحاری قصد عملیات انفجاری در یکی از اماکن مذهبی این شهرستان را دارد لذا تیم‌های مشترک از پلیس آگاهی و امنیت عمومی بررسی موضوع را به‌صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: مأموران انتظامی با بررسی‌های میدانی و تحقیقات مقدماتی مخفیگاه این افراد را در شهرستان قدس شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی، ساعت 4 صبح روز 26 آبان ماه در عملیاتی غافلگیرانه و با رعایت اصل غافلگیری عامل اصلی این تیم را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی غرب استان تهران ابراز داشت: در بازرسی از مخفیگاه متهم اصلی، 2 قبضه سلاح کلت کمری، 91 عدد فشنگ جنگی، 3 قبضه صداخفه‌کن و 7 کیلو مواد منفجره و ریموت کشف شد.
سردار ظهیری تصریح کرد: مأموران انتظامی در عملیاتی دیگر عصر همان روز، عامل دوم را نیز در مخفیگاهش در شهرستان قدس دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی غرب استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: از شهروندان درخواست می‌شود هرگونه تردد مشکوک افراد را در این روزهای حساس به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام کنند تا امنیت و آرامش برای شهروندان فراهم شود.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/43453