کد خبر : 41368
تاریخ : 1401/6/31
گروه خبری : خبر همدان

ویزیت رایگان 7300 زائر اربعین


هگمتانه، گروه خبر همدان: جانشین رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین استان همدان گفت: با کمک بسیج جامعه پزشکی استان، یک درمانگاه شبانه‌روزی سیار در نزدیکی فرودگاه همدان برپا شده که خدمات درمانی رایگان به زوار اربعین ارائه می‌دهد.
به گزارش هگمتانه، محمدرضا شکوهی با بیان اینکه در درمانگاه سیار، خدماتی از قبیل ویزیت بیماران، معاینه و دارو درمانی رایگان به زائران حسینی ارائه می‌شود، اظهار کرد: در طول یک هفته بیش از 7 هزار و 300 مورد ویزیت رایگان برای بیماران انجام شده است.
وی با تأکید بر اینکه در این مرکز سیار، دو پزشک، پرستار و کارشناسان بهداشتی حضور دارند، تصریح کرد: روزانه تعداد زیادی زائر که دچار خستگی راه، سردرد، یا مشکلات دیگر بودند به این درمانگاه مراجعه می‌کردند.
جانشین رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین استان همدان افزود: بیماران پس از ویزیت می‌توانستند داروی مورد نیاز خود را نیز به صورت رایگان از داروخانه سیار این محل تهیه کنند.
شکوهی از راه‌اندازی یک اکیپ بیماریابی و درمان در مسیر بازگشت زائران در موکب روستای آبرومند خبر داد و گفت: این اکیپ به همت حراست دانشگاه برپا شده و در آن خدمات پزشکی، دارو و مراقبت‌های بهداشتی ارائه می‌شود.
وی با بیان اینکه خدمات ما برای زائران تا روز دوم مهر ماه ادامه دارد، اظهار کرد: بیمارستان بعثت به عنوان مرکز ارجاع بیماران تروما و حوادث و بیمارستان سینا برای بستری بیماران احتمالی مبتلا به بیماری‌های اسهال و واگیردار، در حالت آماده‌باش کامل قرار دارند.
جانشین رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین استان همدان با تأکید بر اینکه وضعیت بیمارستان‌ها عادی است و خوشبختانه مشکل و بیماری خاصی وجود نداشته است، عنوان کرد: امسال بیماری خاصی که به حالت همه‌گیری باشد، نداشتیم.
شکوهی از ایجاد یک پایگاه سلامت در شهرستان بهار خبر داد و تصریح کرد: همه توان و ظرفیت خود را به کار گرفتیم تا بهترین خدمات را به زائران ارائه کنیم و شاهد کمترین مشکلات باشیم.
وی با اشاره به اینکه نیروهای اورژانس پیش‌بیمارستانی در مسیرهای مواصلاتی استان مستقر بودند، گفت: در این مدت نه تنها یک پایگاه‌ هم تعطیل نشد، بلکه یک پایگاه هم در میدان مریانج اضافه کردیم.
جانشین رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین استان همدان از ارسال 6 آمبولانس مجهز به مناطق مرزی خبر داد و اظهار کرد: این آمبولانس‌ها جزو آمبولانس‌های پشتیبان ما بوده است.
به نقل از تسنیم، شکوهی تأکید کرد: آب مصرفی و آب آشامیدنی موکب‌ها به صورت مستمر توسط کارشناسان بهداشتی مورد کنترل قرار می‌گرفت.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/41368