کد خبر : 39664
تاریخ : 1401/5/15
گروه خبری : ایران و جهان

حزب الله:

تل آویو را با خاک یکسان خواهیم کرد
هگمتانه، گروه ایران و جهان: شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله در واکنش به تهدیدهای اخیر رژیم صهیونیستی بر شکل گیری معادله " انهدام تل آویو در مقابل انهدام ضاحیه ( حومه جنوبی بیروت ) " از سوی حزب الله لبنان تأکید کرد.
آویگدور لیبرمن وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته تهدید کرد که « در صورت حمله حزب الله به سکوی استخراج گاز و تحمیل رویارویی نظامی بر ما، منطقه ضاحیه (حومه جنوب بیروت ) را از نقشه زمین محو خواهیم کرد.»
روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی چاپ لندن در شماره روز جمعه خود به نقل از شیخ نبیل قاووق نوشت: ویدئویی که واحد رسانه نظامی مقاومت اسلامی چند روز پیش منتشر کرد، در بردارنده پیام روشنی برای دشمن صهیونیست است.
وی افزود: مقاومت موشک‌های خود را آماده و مجهز کرده است. این موشک‌ها سکوهای استخراج گاز کاریش و فراتر از آن را نیز هدف قرار می‌دهند.
قاووق شب گذشته در مجلس عزاداری ماه محرم برپا شده توسط حزب الله در شهر بنت جبیل افزود: اگر رهبران دشمن اسراییلی می‌دانستند که مقاومت برای تاسیسات راهبردی نفتی، گازی و نظامی اسراییل چه چیزهایی آماده کرده است، در آن صورت دیگر نمی‌توانستند شب را بخوابند.
وی خاطرنشان کرد: لبنانی پیش از این در انتظار آمریکایی باقی می‌ماند و از او گدایی می‌کرد اما در حال حاضر معادله تغییر کرده است زیرا بر اساس معادله مقاومت هم اکنون این اسراییل است که در انتظار آمریکا و گدایی از آن بسر می‌برد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در همین رابطه به طور علنی به این موضوع تصریح کرد و از آمریکا خواست تا در خصوص ترسیم مرزها با لبنان به یک توافق سریع دست یابد زیرا آنان از قدرت مقاومت می‌ترسند و وعده سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان را قبول دارند.
منابع خبری رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب به نقل از کابینه کوچک امنیتی این رژیم اعلام کردند که در صورت به توافق نرسیدن با لبنان در خصوص ترسیم مرز دریایی، تنش‌ها با این کشور تشدید می‌شود.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/39664