کد خبر : 29284
تاریخ : 1400/7/25
گروه خبری : خبر همدان

رکورد سگ‌گزیدگی در همدان

هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی همدان از ثبت 4 هزار و 17 مورد حیوان گزیدگی در استان طی 6 ماه امسال خبر داد و گفت: 70 درصد این آمار مربوط به سگ‌گزیدگی است.

به گزارش هگمتانه، سید جلال بطحایی با بیان اینکه سال گذشته 6 هزار و 720 مورد حیوان گزیدگی در استان ثبت شد اظهار کرد: 70 درصد این میزان مربوط به سگ‌گزیدگی، 20.6 درصد گربه گزیدگی و مابقی گزیدگی سایر حیوانات بود.

وی با اشاره به اینکه در 6 ماه ابتدای امسال میزان حیوان‌گزیدگی 4 هزار و 17 مورد بوده که میزان بروز 234.7 در صدهزار است گفت: از این تعداد 73.3 درصد سگ گزیدگی، 20 درصد گربه‌گزیدگی و مابقی گزیدگی سایر حیوانات بوده است.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی همدان با بیان اینکه حیوان‌گزیدگی زیر پوشش مراکز درمان و پیشگیری است افزود: تمام کسانی که دچار حیوان‌گزیدگی شدند، با توجه به نوع گزش واکسیناسیون کامل را دریافت کردند و به آنهایی که نیاز بوده سرم تزریق شده است.

به نقل از فارس، وی با بیان اینکه فردی نیست که دچار حیوان‌گزیدگی شود و به مراکز ما مراجعه کند و خدمات دریافت نکند گفت: هر شهرستان دارای یک مرکز درمان و پیشگیری بیماری است که خدمات رایگان ارائه می‌دهند و این مراکز به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمت هستند.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/29284