کد خبر : 29249
تاریخ : 1400/7/24
گروه خبری : خبر همدان

ارائه برنامه شهردار جدید همدان در روز نخست

توسعه سرمایه‌گذاری و درآمد پایدار

هگمتانه، گروه خبر همدان: آیین معارفه سیدمسعود حسینی شهردار همدان صبح پنجشنبه 22 مهرماه با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر همدان، سرپرست شهرداری همدان و دیگر مسؤولان در تالار قرآن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار هگمتانه، محمود مسگریان رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این مراسم با تأکید بر اینکه  شورای شهر به این نتیجه رسید که آقای سیدمسعود حسینی را با 10 رأی قاطع و موافق و بدون رأی مخالف به عنوان شهردار منتخب شورای شهر به وزارت کشور معرفی کند که بعد از یک روند نسبتاً طولانی وزیر کشور حکم وی را صادر کرد.

مسگریان افزود: در انتخاب شهردار هماهنگی خوبی وجود داشت که نتیجه مشخص شد و امروز باید با همدلی و هماهنگی دست به دست هم دهیم و بار سنگین مدیریت شهر را به دوش بکشیم و به سر منزل مقصود برسانیم.

وی با تأکید باید از لحظه لحظهفرصتها بهره مند شویم و تمام سعی و تلاشمان را با استعانت از خداوند و با تلاش مجاهدانه در خدمت مردم بگذاریم و بتوانیم رضایت مندی مردم را نسبت به نظام بالا ببریم.

مسگریان ضمن قدردانی از زحمات عباس صوفی شهردار  سابق و مجید شاکری سرپرست شهرداری در مدت تصدی گری این سمت اظهار کرد: به جهت ایثار و از خودگذشتگی و تلاش شبانه روزی و بی وقفه آقای شاکری در مدت سرپرستی شهرداری و بزرگواری و متانت وی و اینکه با حوصله تمام توانست این دوران کوتاه سرپرستی را طی کنند، جای سپاس گزاری دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان به ویژگی‌های هوشمندانه شهردار منتخب اشاره کرد و گفت: در این مدت شهردار منتخب با بدنه شهرداری ارتباط خوبی داشته و شناخت خوبی نسبت به این حوزه پیدا کرد و آنچه بازخورد این موضوع بوده ویژگی‌های هوشمندانه در شهردار منتخب است.

وی بر استفاده از بدنه موفق و باتجربه شهرداری تأکید و بیان کرد: از ما انتظار می‌رود که پروژه‌هایی که در شهر در حال اجراست براساس اولویت‌ها و با یک تفکر انقلابی و جهادی به پیش رود و پاسخ گوی انتظارات مردم باشیم.

مسگریان با اشاره به اینکه اقدامات ما در جهت خدمت به نظام و انقلاب و مردم است، افزود: ما بایستی به نصرت الهی اعتماد و اعتقاد داشته باشیم و از این فرصت گرانبها بهره ببریم. به عنوان کسانی که با مردم ارتباط داریم، وظیفه داریم آنچه را که ضعف می‌بینیم و مردم بیان می‌کنند آنها را رفع کنیم و شاهد این باشیم که در چند سال آینده اثر خوبی بر مردم خواهد داشت و درصد حضور آنان در عرصه‌های انتخابات بهتر و بیشتر خواهد شد.

شاکری سرپرست شهرداری همدان نیز در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از کارکنان شهرداری گفت: یکی از ویژگی‌های مهم مجموعه شهرداری وجود کارکنان تلاشگر، متخصص و باتجربه در مجموعه است که در این مدت ما را یاری کردند.

وی افزود: اگر در مدت تصدی گری سمت سرپرستی کاری صورت گرفت فقط در جهت راهبرد اهداف کاری مجموعه شهرداری بوده است و هیچگونه تنشی در شهرداری اتفاق نیفتاد و صرفاً هم هدفم کار بوده است. با آنچه که در توان داشتم متمرکز و خالصانه به کار فکر می‌کردم و توانم را با تمام انگیزه برای خدمت به شهروندان همدان به کار گرفتم و امیدواریم که خداوند و شهروندان نیز از ما راضی باشند.

حسینی: چند قطبی شدن شهرداری موجب کاهش سرمایه اجتماعی می‌شود

سیدمسعود حسینی شهردار منتخب دوره ششم شورای اسلامی شهر همدان نیز در این آیین با اشاره به فرآیند انتخاب شهردار گفت: ترکیب اعضای منتخب شورای اسلامی شهر همدان نسبت به دوره‌های قبل متفاوت و دارای ترکیبی از تخصص و تجربه است و فرآیند انتخاب شهردار نیز متفاوت از قبل بود چرا که در بحث تحول از همین انتخابات باید شروع کنیم.

شهردار منتخب همدان با بیان اینکه روند انتخاب شهردار بسیار طولانی و چالش برانگیز است، افزود: اعضای شورا توانستند با طرح یک سری مؤلفه‌ها و شاخص‌ها برای انتخاب شهردار تعداد زیادی از افرادی که احساس کردند در این عرصه می‌توانند ورود پیدا کنند انتخاب شدند و مسیر سختی در بین 60 نفر با شاخص‌ها و برنامه‌هایی که هر یک تدوین کرده بودند، طی شد.

وی در ادامه گفت: اعضای شورای اسلامی شهر همدان خیلی سخت به این انتخاب رسیدند و اینکه ما بگوییم از روز اول این انتخاب شده بود کم لطفی است. مسیری که خروجی شورا داشت می‌تواند شاخصی باشد که بدانیم در چند سال آینده در مسائل شهرداری با چه چیزهایی پیش رو هستیم.

حسینی اظهار کرد: در جریان انتخابات فرآیندی طبیعی است که رقابت شکل می‌گیرد. گزینه‌های مختلف مطرح می‌شود و برنامه ارائه می‌‌دهند و رقابت شکل گرفته و هر کسی در این رقابت برای موفقیتش تلاش می‌کند.

حسینی با بیان اینکه شهرداری متعلق به همه مردم و جامعه است، گفت: اگر قرار باشد مردم از این انتخاب بهره ببرند نیاز به اتحاد و همدلی است و امروز باید از این دوره رقابت‌ها گذر کنیم و به سمت یکدلی و یک صدا شدن برویم. شهرداری متعلق به همه مردم است، فارغ از نوع نگاه سیاسی و عقیدتی و مکان جغرافیایی که دارند.

وی درخصوص برنامه‌های آینده خود نیز گفت: شهر همدان شهری بسیار زیباست و امروز شهرمان را با شهرهای اطراف مقایسه نمی‌کنیم و اگر قرار باشد مقایسه شود باید با تهران و اصفهان و با شهرهای بزرگ مقایسه کنیم. این شهر زیبا ماحصل تلاش و زحمت نیروهای متخصص که نسبت به کارشان تسلط دارند و دارای دید و چشم انداز نسبت به آینده هستند، محقق گردیده است.

حسینی با اشاره به اینکه مسیر عمرانی، فرهنگی و اقتصادی را با هم جلو می‌بریم افزود: مشکل اصلی در بحث سرمایه اجتماعی یعنی همان مردم، نارضایتی آنان است و عامل اصلی آن نیز مباحث اقتصادی است، در شهر ما سرمایه‌گذاری کم صورت می‌پذیرد و شاید علت آن نیز مهیا نبودن بستر سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران باشد.

وی در ادامه افزود: شهرداری یکی از بهترین مکان هاست که می‌توانیم بر این موضوع تأکید ویژه داشته باشیم. بستر سرمایه‌گذاری‌ها را همراه با سایر دستگاه‌های متولی که در شهر و استان هستند، فراهم کرده پیش ببریم.

شهردار منتخب اصلی‌ترین مأموریت در شهرداری را استقلال مالی عنوان کرد و گفت: برای این منظور برنامه‌هایی همچون خزانه مشترک، صندوق ذخیره و خط اعتباری با همفکری شورا را داشته باشیم.

حسینی در رابطه با سامانه جامع الکترونیکی نیز افزود: برای آنکه در سامانه جامع الکترونیکی به شهرهای دیگر که این کار را انجام می‌دهند، برسیم باید تیم خوبی با برنامه‌ریزی قرار داده شود و اهتمامی باشد که این سامانه انجام بگیرد.

وی با اشاره به اینکه ارزشمندترین سرمایه هر سازمانی نیروی انسانی آن مجموعه است، گفت: سرمایه انسانی به عنوان نیروی ارزشمند و ساختار محور است. برنامه‌ای برای همکارانی که شایستگی دارند و در فرآیندی که مسیر ترقی شان خارج از ضوابط خاص صورت گیرد تعریف شده است.

 

حسینی با بیان اینکه باید از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببریم، گفت: شهرداران گذشته همدان تا کنون زحمات ارزنده ای را برای شهر همدان متحمل شده اند تا امروز همدان به این شایستگی‌ها برسد لذا  امیدواریم خوشنامی شهرداری در شهر همدان و در نزد مردم روند صعودی را طی کند.

 

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/29249