کد خبر : 24996
تاریخ : 1400/3/20
گروه خبری : خبر همدان

آیت‌الله رئیسی در نخستین گفت‌وگوی تلویزیونی استانی:

آب‌رسانی، اشتغال و کارخانه‌های تعطیل مشکلات استان همدان

رتبه همدان در رونق کسب و کار باید افزایش یابد

هگمتانه، گروه خبر همدان: آیت‌الله رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آب‌رسانی، اشتغال و کارخانه‌های تعطیل را از مشکلات استان همدان برشمرد.

به گزارش هگمتانه، آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم همدان با بیان اینکه رتبه کسب و کار در همدان 11 است گفت: بهبود فضای کسب و کار در همدان نیازمند کار جدی، اراده قوی و مجاهدت است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و مفاخر استان همدان اظهار کرد: استان همدان استان با ظرفیتی است، دیاری که در سال‌های 61 و 62 توفیق داشتم در خدمت مردم همدان باشم.

آیت‌ا... رئیسی با اشاره به آشنایی خود از ظرفیت‌های استان و مردم دیار الوند افزود: به دلیل حضور در این استان با خلق و خوی مردم آن آشنا بوده و با بسیاری از افراد شاخص استان مانند شهید همدانی آشنایی دارم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیروی انسانی کارآمد به ویژه جوانان را از ظرفیت‌های مهم استان همدان برشمرد و عنوان کرد: می‌توان از این ظرفیت مهم برای حل مشکلات استان و فعال سازی بخش اقتصادی و کشاورزی بهره برد.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به استان همدان و بازدید از واحدهای تولیدی و کارخانه‌های استان بیان کرد: در این سفر با برخی واحدهای تعطیل تولیدی رو به رو شدم که وقتی علت را پرسیدیم متوجه شدیم فردی که نمی‌خواهم اسم او را ببرم علاوه بر همدان در استان‌های دیگر نیز 15 کارخانه را خریداری کرده است.

رئیسی با بیان اینکه در این بازدید مالیات و کمبود مواد اولیه مشکل راکد شدن این واحد تولیدی اعلام شد گفت: با توجه به اینکه مواد اولیه کارخانه در خود استان قابل تأمین بود ضرب‌الأجل یک ماهه برای فعال شدن آن در نظر گرفتیم که خوشبختانه بعد از سفر ما، ظرف 10 روز فعال شد.

وی با اشاره به اینکه 100 واحد تولیدی استان همدان به دلیل تملک بانک‌ها راکد شده است، بیان کرد: راکد شدن این واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها آن هم در سال جهش تولید که مسئله راهبردی کشور است، توجیهی ندارد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: در شأن مردم استان همدان نیست که شاهد واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل باشند کما اینکه باید ظرفیت‌ها فعال شده و اشتغال در استان همدان اتفاق بیفتد.

وی تولید 5 میلیون تن محصول کشاورزی را از دیگر مزیت‌های استان برشمرد و افزود: رفع مشکل آب با مدیریت آب‌های سطحی و آب رسانی از دیگر مسائل مهم استان است که باید حل شود.

آیت‌ا... رئیسی با این توضیح که معتقدم ما در کشور مشکل کمبود آب نداریم بلکه مشکل مدیریت داریم بیان کرد: در باقی عرصه‌ها نیز ما با همین مشکل عدم مدیریت رو به رو هستیم به همین دلیل معتقدم مدیریت حلقه مفقوده در کشور است‌.

رئیسی با گلایه‌مندی از عدم مدیریت در بخش مایحتاج مردم و گران شدن اقلامی مانند پیاز، مرغ و تخم مرغ عنوان کرد: روزی در کشور با کمبود پیاز رو به رو شده و روزی هم با ازدیاد آن، مسئله‌ای که امروز در بخش مرغ و تخم مرغ دیده می‌شود.

وی رتبه فضای کسب و کار در همدان را 11 اعلام کرد و توضیح داد: باید فضای کسب و کار در همدان بهبود یافته و رونق یابد که برای این مهم نیز ما به اراده قوی، مجاهدت و کار جدی نیاز داریم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مردم استان همدان را افرادی اهل اراده و تصمیم معرفی و اظهار کرد: اگر مدیریت قوی کارگشا و راهگشا باشد مشکلات همدان قابل حل است.

 

باید الگوی کشت در استان تغییر کند

وی درباره معضل حاشیه نشینی در همدان نیز، رونق دادن به روستاها را راهکار حل این مشکل برشمرد و گفت: علاوه بر این باید الگوی کشت در استان تغییر کند و اگر روستاها رونق یابند روستاییان به شهر مهاجرت نمی‌کنند.

 

جلوه تمدنی همدان در بخش گردشگری به دنیا معرفی شود

رئیسی بیان کرد: همدان جلوه تمدن ایرانی است و همانگونه که این را در گفتار و اشعار می‌گوییم حالا باید جلوه تمدنی آن را در بخش گردشگری نیز فعال کرده و به عالم معرفی کنیم.

آیت‌ا... رئیسی توجه به صنایع دستی را از دیگر مسائل مهم استان همدان دانست و اظهار کرد: همدان به همت فرهیختگان و نام آوران خود توانست جبهه غرب در دفاع مقدس را پشتیبانی کرده و در این عرصه نام آور شود.

به نقل از تسنیم، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: با وجود چنین ظرفیت‌هایی در استان همدان می‌توانیم بیکاری را کاهش داده و چهره همدان به عنوان پایتخت تمدنی ایران را فعال و فعال‌تر کنیم.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/24996