کد خبر : 24991
تاریخ : 1400/3/20
گروه خبری : خبر همدان

پیش‌بینی 1480 دستگاه احراز هویت برای انتخابات در همدان

هگمتانه، گروه خبر همدان: مسؤول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان همدان گفت: یک هزار و 480 دستگاه احراز هویت برای برگزاری انتخابات 28 خرداد سال جاری در این استان پیش‌بینی شده است.

به گزارش هگمتانه، محمدحسن میرزایی افزود: دستگاه‌های احراز هویت مورد نیاز برای انتخابات پیش رو از تهران دریافت شده است و این دستگاه‌ها بر خلاف دوره گذشته از نظر سخت افزاری و نرم افزاری به روز رسانی شده است.

وی با بیان اینکه سه درصد از دستگاه‌های احراز هویت به عنوان رزرو هستند اضافه کرد: با استفاده از این دستگاه‌ها از رای تکراری، رای دادن توسط شناسنامه متوفی و رای دادن افراد زیر 18 سال به صورت خودکار جلوگیری می‌شود.

مسؤول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان همدان اضافه کرد: دوره گذشته در صورت تأیید نکردن مدارک هویتی توسط دستگاه احراز هویت، ناظر شعبه می‌توانست اجازه رای به فرد را بدهد اما به دنبال تأیید شورای نگهبان در این دوره از انتخابات، ناظر اجازه دخالت نداشته و تنها ملاک سامانه احراز هویت است.

میرزایی اظهار کرد: در صورت تأیید نشدن مدارک هویتی از سوی دستگاه احراز هویت، چنانچه ناظر شعبه دخالت کند تخلف انتخاباتی محسوب شده و با فرد خاطی برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه برای هر 10 شعبه اخذ رای یک سرگروه فنی برای رفع نواقص احتمالی در نظر گرفته شده است اظهار کرد: سرگروه‌ها آموزش‌های لازم را فرا گرفتند و برای کاربران حاضر در شعب نیز دوره آموزشی در حال برگزاری است.

مسؤول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان همدان گفت: همچنین فرآیند برگزاری انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر همدان به صورت تمام الکترونیک است که برای اجرای آن 658 صندوق الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میرزایی ادامه داد: در هر شعبه اخذ رای ششمین دوره شورای اسلامی شهر همدان سه صندوق الکترونیک مستقر می‌شود و در صورت نیاز امکان افزایش آن به چهار صندوق نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه سه درصد از صندوق‌های تمام خودکار به عنوان رزرو پیش‌بینی شده است ادامه داد: در صورت ازدحام مراجعه کنندگان، تراکم جمعیت و بروز نقص فنی با سرعت صندوق جدید در شعب اخذ منتقل یا جایگزین صندوق دارای نقص می‌شود.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/24991