کد خبر : 23625
تاریخ : 1400/2/13
گروه خبری : خبر همدان

سرپرست منطقه چهار شهرداری همدان خبر داد:

بهبود وضعیت ترافیکی و فضای سبز بلوار بهنامجو با اتمام احداث میدان جدید

هگمتانه، گروه خبر همدان: سرپرست منطقه چهار شهرداری همدان گفت: پروژه احداث میدان جدید در بلوار بهنامجو در روزهای گذشته به اتمام رسید که قطعا موجب بهبود وضعیت ترافیکی و فضای سبز در کوی فرهنگیان خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار همدان، مجید شاکری کرم از احداث میدان جدید در بلوار بهنامجو در کوی فرهنگیان خبر داد و افزود: سال گذشته پروژه‌های عمرانی متنوعی در کوی فرهنگیان عملیاتی شد که احداث میدان بهنامجو یکی از پروژه‌های مهمی بود که بر اساس طرح تفصیلی در منطقه چهار شهر همدان طراحی و اجرا شد که در روزهای گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

سرپرست منطقه چهار شهرداری همدان گفت: قسمتی از بلوار بهنامجو که به خیابان باباطاهر منتهی می‌شود دچار آشفتگی ترافیکی بود که به منظور تسهیل در رفت و آمد شهروندان و کاهش خطرات ترافیکی، احداث یک میدان در طرح تفصیلی طراحی شده بود که اکنون این پروژه با کمک شهردار همدان به اتمام رسید.

وی گفت: در زیر این میدان رودخانه‌ای قرار دارد که سال گذشته دیوارکشی و پوشش آن به طول 65 متر انجام شد و با خاک‌برداری 3500 مترمربعی، عملیات تسطیح و زیرسازی آغاز و بعد از لوله‌گذاری به منظور هدایت آب‌های سطحی، کار جدول‌گذاری این پروژه به طول 3900 متر به اتمام رسید و نهایتا چند تیر چراغ برق نیز با کمک شرکت توزیع نیروی برق استان همدان جابجا شد.

سرپرست منطقه چهار شهرداری همدان افزود: در روزهای گذشته 5000 مترمربع آسفالت کهنه بلوار بهنامجو با دستگاه تراش برداشته شد و با 1300 تن آسفالت، این میدان جدید و بلوار بهنامجو با دستگاه فینیشر روکش شد و این پروژه با هزینه 42 میلیارد ریالی از سوی شهرداری منطقه چهار به بهره‌برداری رسید.

شاکری‌کرم گفت: با اتمام عملیات عمرانی، واحد فضای سبز شهرداری منطقه چهار در حال گل‌کاری و کاشت درخت در اطراف این میدان است که در روزهای آینده به اتمام خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه موجب دسترسی بهتر شهروندان به معابر اطراف خواهد شد، افزود: احداث این میدان و به تبع آن ایجاد فضای سبز در حاشیه و متن این معبر، جلوه بصری مناسبی به این منطقه خواهد داد.

شاکری‌کرم در پایان با بیان اینکه در کنار این میدان یک پارک نواری زیبا با امکانات متنوع درنظر گرفته شده است، افزود: واحد فنی و مهندسی شهرداری منطقه چهار با کمک واحد فضای سبز مشغول اجرای این پروژه‌ هستند که پوشش رودخانه در این محدوده که سال‌ها بوی فاضلاب آن موجب آزار و اذیت ساکنان شده بود، فضای بصری و محیط زیستی این محله را تغییر خواهد داد و موجب آرامش خاطر و رضایت شهروندان خواهد شد.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/23625