کد خبر : 23511
تاریخ : 1400/2/11
گروه خبری : خبر همدان

توقف تدریجی چاپ دفترچه‌های بیمه سلامت

هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل بیمه سلامت استان همدان از توقف تدریجی چاپ دفترچه‌های بیمه سلامت از ابتدای اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش هگمتانه، سعید فرجی اظهار کرد: بیمه سلامت ابتدای امسال در راستای اجرای قانون بودجه سال 1400 مبنی بر کاهش کاربرد و حذف تدریجی دفترچه‌های بیمه سلامت دستورالعملی را صادر کرد که از ابتدای اردیبهشت ماه در صندوق بیمه سلامت همگانی دیگر دفترچه کاغذی نداشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه اولویت بیمه سلامت نسخه نویسی الکترونیکی است بیان کرد: با وجود اینکه بخشی از دفترچه‌ها برگه دارند و بیمه‌شدگان می‌توانند از آنها استفاده کنند اما تأکید ما این است تا حد امکان استفاده نشده و خدمات الکترونیکی باشد.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه از ابتدای اردیبهشت ماه چاپ دفترچه متوقف شده و باید الکترونیکی باشد اضافه کرد: اگر در مراکز درمانی به هر دلیلی امکان نوشتن دفترچه و در نهایت نسخه‌نویسی الکترونیک نباشد، با هماهنگی صورت گرفته پزشک می‌تواند روی برگه سرنسخه خود، دارو بنویسد و با ورود آن برگه به داروخانه طبق هماهنگی انجام شده، اطلاعات وارد سامانه شود و ما هم هزینه را پرداخت کنیم.

وی با بیان اینکه در صندوق روستاییان نیز از ابتدای خردادماه دفترچه چاپ نخواهد شد عنوان کرد: از ابتدای تیرماه دفترچه "سایر صندوق‌ها" چاپ نمی‌شود اما تا زمانی که دفترچه‌ها برگه داشته باشند بیمه‌شدگان می‌توانند از آن استفاده کنند هرچند تأکید داریم حتی الامکان پزشکان و بیمه‌شدگان ثبت الکترونیک را پیش گیرند.

فرجی خاطرنشان کرد: در بخش خصوصی خوشبختانه استقرار نسخه‌نویسی در استان مطلوب است، هر چند تأکید ما بر استقرار نسخه‌نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی در مراکز دانشگاهی است و برای فراهم کردن زمینه اجرای طرح نسخ الکترونیک در این مراکز تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی در پایان گفت: مردم می‌توانند با مراجعه به سامانه خدمات شهروندی بیمه سلامت به نشانی http//eservices.ihio.gov.ir/esc‏ از خدمات درمانی دریافتی و سوابق بیمه‌ای خود مطلع شوند.

  لینک
https://hegmataneh-news.ir/sl/23511