صفحه 1 : پزشکی و سلامت صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۱
اردیبهشت
۱۴۰۳

شماره
۵۵۹۴

امروز: ۱ (اردیبهشت) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Saturday 2024 (Apr) 20

عناوین صفحههگمتانه، گروه ایران و جهان: رئیس جمهور با بیان اینکه دانشگاه تحول آفرین است، گفت: دانشگاه و دانشجو نباید به باشگاه احزاب سیاسی و پیاده‌نظام سیاسیون تبدیل شود.
آیت‌ا... سید ابراهیم رئیسی (15 آذر) در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی حضور یافت.
در ابتدای این مراسم تعدادی از دانشجویان به بیان دیدگاه هایشان در موضوعات مختلف پرداختند. رئیس جمهور نیز در این دیدار با بیان اینکه دانشگاه مرکز علم، دانش و تولید علم است، دانشگاه به کشور قدرت می‌بخشد، گفت: نیروهای آموزش دیده و دانشمند و نخبه و کسانی که هم تخصص دارند و هم تعهد می‌توانند در عرصه‌های مختلف تحول آفرین باشند.
وی افزود: قدرت علمی پیشران پیشرفت و توسعه در کشور است. توانمندی کشور با علم و دانش و فناوری دارای اهمیت است. آینده ایران و ایران آینده را علم و دانش و تخصص همراه با تعهد رقم می‌زند و دانشگاه متکلف این مسؤولیت مهم است. دانشگاه تحول آفرین است. به جد معتقدیم دانشگاه اتاق فکر و اندیشه ورزی دولت است.

  تشکر رئیس جمهور از دانشگاهیان برای ناامید کردن دشمن در حوادث سال گذشته
رئیس جمهور تصریح کرد: دشمن چون نقش دانشگاه را فهمیده بود تلاش کرد دانشگاه را بهم بریزد و کسب علم و معرفت را مختل کند. سال گذشته دیدید که دانشگاه هدف بود، اما باید صمیمانه از دانشجویان، اساتید و مدیران تشکر کنم که دشمن را ناکام گذاشتند و نگذاشتند به اهداف پلیدش برسد و او را ناامید کردند.

  دانشجو باید نسبت به اصلاح امور حساس باشد
رئیس جمهور ادامه داد: دانشجو فقط در روز دانشجو نباید مورد توجه قرار بگیرد، در طول سال باید مورد توجه باشد. دانشجویان قشری پیشتاز هستند که جامعه و نیاز آن را می‌شناسند و برای رفع نیاز جامعه آماده عرضه خود در حوزه‌های مختلف است.
وی افزود: دانشجو در جایگاه روشنفکری باید ببیند، قبل از اینکه دیگران ببینند و شرایط جامعه را خوب درک کند و در زمان لازم مطالبه‌گری و حق‌خواهی کند و نسبت به اصلاح امور حساس باشد.

  جنبش دانشجویی،جنبش ضد استبداد و ضد استعمار است‌
رئیس جمهور اضافه کرد: دانشگاه با دانش و تلاش در کنار مسائل و نطام مسائل کشور می‌تواند تحول آفرین باشد. دانشگاه می‌تواند در کنار مسأله شناسی برای حل مشکلات کمک کند
وی گفت: دانشگاه کانون فضیلت خواهی، اخلاق، ادب و کرامت انسانی و توجه به دیگران و خداخواهی و توجه به اجرای قانون و عدالت است و می‌تواند در این عرصه نقش آفرین باشد.
رئیسی ادامه داد: جنبش دانشجویی، جنبش ضد استبداد و ضداستعمار است‌. دانشجوی سیاسی و فعال و جریان جنبش دانشجویی، جنبشی است که می‌تواند ضد استبداد داخلی و استعمار خارجی باشد.

  دانشگاه و دانشجو نباید به باشگاه احزاب سیاسی و پیاده‌نظام سیاسیون تبدیل شود
رئیس جمهور تأکید کرد: دانشگاه سیاسی است اما سیاست‌کار نه؛ سیاسی یعنی اینکه نسبت به جامعه خود و نیازهای آن شناخت دارد. برخی‌ها فکر می‌کنند سیاسی بودن دانشگاه به معنای این است که دانشگاه به باشگاه احزاب سیاسی و دانشجویان پیاده‌نظام سیاسیون تبدیل شوند، ما این را سیاسی بودن دانشگاه نمی‌دانیم.
وی افزود: وظیفه دانشگاه پرورش عالم و نخبه و چهره‌های محقق و پژوهشگر است اما متأسفانه دانشگاه و کشور گرفتار مدرک گرایی شده است.

  ایران در عرصه‌های مختلف در منطقه و جهان‌می درخشد
رئیسی تصریح کرد: دو‌کار و دو ابرپروژه را دشمن دنبال کرد نخست منزوی کردن ایران در جهان بود. رصد کنید و ببنید شرایط در جهان و منطقه چگونه است، جمهوری اسلامی با تلاشی که کرده نسبت به کشور‌های همسایه و مسلمان وهمسو‌و حضور در مجامع بین المللی آیا دشمن منزوی شده یا جمهوری اسلامی ایران.
رئیس جمهور اظهار کرد: حقیقتا دشمن منزوی شده و ایران در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در منطقه و جهان‌می درخشد. روسای جمهور کشور‌ها بارها اذعان داشتند که ایران را ابر قدرت در منطقه و کشوری مستقل می‌دانند و رسما می‌گویند که بنا دارند مسائل منطقه را با ایران حل کنند.

  در تجارت منطقه طی 40 سال گذشته رکورد زدیم
وی افزود: با وجودیکه دشمنان به دنبال ناامید کردن مردم ایران بود، اما امروز 10 هزار شرکت دانش‌بنیان داریم و صادرات این شرکت‌ها دارد به مرز 2 میلیارد دلار می‌رسد. در تجارت منطقه طی 40 سال گذشته رکورد زدیم.
به نقل از فارس، رئیس جمهور تصریح کرد: بیش از 6 هزار کارگاه و کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل را در عرصه تولید فعال کردیم. دولت دنبال این است که فعالیت در عرصه‌های مختلف داشته باشد و در این جهت دشمن موفق نشد مردم را ناامید کنند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: