صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
فروردین
۱۴۰۰

شماره
۴۷۶۹

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Thursday 2021 (Apr) 15

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: در ستاد استانی مقابله با کرونای همدان اعلام شد: تزریق واکسن ایرانی کرونا در همدان از هفته آینده برای 3 تا 5 هزار نفر آغاز می‌شود.

به گزارش هگمتانه، استاندار همدان روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد کرونای استان همدان گفت: با توجه به کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، شمار شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی استان در روزهای اخیر افزایش یافته است.

سیدسعید شاهرخی افزود: هم اینک شهرستان‌های نهاوند و تویسرکان در وضعیت قرمز، کبودراهنگ و فامنین در وضعیت نارنجی و 6 شهرستان دیگر استان نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

وی اضافه کرد: بی اعتنایی برخی از شهروندان به شیوه نامه‌های بهداشتی و شیوع ویروس انگلیسی در بیشتر استان‌ها به ویژه همدان سبب نامطلوب شدن وضعیت کرونا در این استان شده است.

شاهرخی یادآوری کرد: هفته پایان سال 99 میزان بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا 47 نفر، هفته نخست سال جاری 70 نفر و در هفته دوم این تعداد به 137 نفر افزایش یافته است.

وی تأکید کرد: این بدان معناست که مردم باید بیش از گذشته شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه زدن ماسک، فاصله گذاری فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات را رعایت کنند.

 

آزادبخت: دورهمی‌ها عامل ابتلای 93 درصد همدانی‌ها به کرونا معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار همدان نیز گفت: عامل 93 درصد ابتلای بیماران کووید 19 در این استان شرکت در اجتماعات و دورهمی است.

مصطفی آزادبخت اظهار کرد: 45 درصد بیماران بستری و سرپایی به علت شرکت در اجتماعات، 48 درصد به خاطر تماس‌های درون خانگی و هفت درصد به علت رعایت نکردن فاصله گذاری و رفتن به مسافرت به کرونا مبتلا شدند.

وی اضافه کرد: داده‌های آماری مؤید نامطلوب بودن وضعیت استان و کشور در زمینه شیوع کرونا است بنابراین باید همه افراد در هر جایگاهی برای تشویق مردم به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ارائه هشدارها و توصیه‌های لازم اقدام کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با بیان اینکه نمودار شیوع کرونا در این استان صعودی است بیان کرد: استفاده از ماسک برای محافظت خود در برابر کرونا در استان همدان کم‌رنگ شده است این درحالی است که علاوه بر ایجاد حساسیت نسبت به این موضوع، نظارت را نیز باید تشدید کرد.

وی تأکید کرد: ورود خودرو از شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی به حوزه استحفاظی این استان به هیچ وجه پذیرفتنی نیست بنابراین باید از ورود این قبیل خودروها به ویژه از استان خوزستان جلوگیری کرد.

 

سرهنگ سعیدزاده: پلیس برای حفظ سلامت مردم با کسی مماشات نمی‌کند

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان همدان نیز گفت: پلیس برای برقراری نظم و امنیت و حفظ سلامت مردم با کسی مماشات نمی‌کند و با تهدیدکنندگان سلامت مردم به جد برخورد می‌شود.

سرهنگ حمیدرضا سعیدزاده اضافه کرد: بیش از 170 عنوان مأموریت برای مأموران نیروی انتظامی در نظر گرفته شده است که به دنبال شیوع ویروس کرونا مأموریت‌های جدید نیز به نیروی انتظامی تکلیف شد و عوامل انتظامی مجاهدانه و شبانه روزی در حال اجرای این تکالیف هستند.

وی بیان کرد: طرح نوروزی انتظامی همدان از 28 اسفند آغاز و تا 13 فروردین ادامه داشت که در این مدت هفت هزار و 192 دستگاه خودرو جریمه شدند علاوه بر این یک هزار و 56 خودرو در شهر نهاوند و 259 دستگاه وسیله نقلیه به علت ورود از شهر دارای وضعیت قرمز کرونایی به همدان اعمال قانون شدند.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان همدان افزود: همچنین از یکم آذر سال گذشته به دنبال اجرای محدودیت تردد از ورود 28 هزار و 781 دستگاه خودرو به استان همدان جلوگیری شد و از ابتدای اجرای طرح تردد شبانه 30 هزار خودرو جریمه شدند.

سرهنگ سعیدزاده اضافه کرد: بازدید و سرکشی پلیسی در ایام نوروز به صنوف افزایش یافت و 448 بازدید صورت گرفت که به 178 واحد تذکر، برای 359 واحد صنفی پرونده تشکیل و 21 واحد پلمب شد.

وی بیان کرد: به دنبال رصد فضای مجازی 2 هزار و 740 وبگاه متخلف توسط پلیس فتا شناسایی و برای 118 نفر پرونده قضایی تشکیل شد و 56 مورد تذکر از سوی معاونت اجتماعی انتظامی همدان و پلیس فتا داده شد.

وی درباره آخرین وضعیت سوانح فوتی و جرحی در استان همدان نیز گفت: آمار مجروحان سوانح درون و برون شهری 61 درصد و متوفیان 40 درصد در نوروز 1400 کاهش داشته است.

 

حیدری‌مقدم:ابتلای 25 نفر به کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا نیز گفت: تزریق واکسن ایرانی کرونا تولید محققان انستیتو پاستور از هفته آینده در این استان آغاز می‌شود.

رشید حیدری مقدم اظهار کرد: پنج استان برای تزریق مرحله نخست واکسن تولید داخل انتخاب شدند که یکی از آنها استان همدان است بنابراین از هفته آینده تزریق این واکسن برای سه تا پنج هزار نفر آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر کادر بهداشتی و درمانی که در خط مقدم مقابله با ویروس و در معرض خطر هستند واکسینه شدند اما برای واکسینه کردن خط دوم همچنان در تلاش هستیم.

حیدری مقدم وضعیت شیوع کرونا در کشور و همدان را نگران کننده دانست و افزود: موج چهارم ویروس کرونا ناشی از ویروس انگلیسی است چرا که سرعت انتقال این نوع ویروس بسیار بالا بوده اما در مورد میزان مرگ آن هم اینک عددی در دست نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا ادامه داد: با توجه به روند افزایشی مبتلایان به طور حتم وضعیت رنگ بندی تا هفته آینده تغییر می‌کند.

حیدری مقدم گفت: یکم فروردین امسال آمار بیماران مشکوک و بستری کرونایی 200 نفر بود که این آمار در ششم این ماه به 300 نفر، 11 فروردین به 400 نفر و هم اینک به 450 بیمار رسیده است.

وی یادآوری کرد: در روز جمعه 25 بیمار جدید به کرونا مبتلا و بستری شدند همچنین شمار بیماران سرپایی مثبت 334 نفر بوده است این در حالی است که در شدیدترین موج‌های شیوع کرونا شمار بیماران سرپایی مثبت به 300 نفر رسیده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا اظهار کرد: بیماران کرونایی بستری در بیمارستان هم اینک به 450 نفر افزایش یافته است و در صورت کم توجهی به شیوه‌نامه‌های بهداشتی امکان رسیدن این رقم به 2 هزار و 100 بیمار در هفته‌های پیش رو بسیار زیاد است.

حیدری مقدم سهم دورهمی‌های خانوادگی و اجتماعات را در بروز کرونا بسیار بالا دانست و گفت: پس از آزمایش وضعیت 35 نفر از اعضای یک خانواده شرکت کننده در یک عروسی در فامنین مشخص شد که 17 نفر به کرونا مبتلا شده اند.

به نقل از ایرنا، وی تأکید کرد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، اجرای طرح شهید سلیمانی و بیماریابی فعال و در بخش سوم درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا باید با جدیت دنبال شود تا با چالش مواجه نشویم.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: