صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۶
اسفند
۱۳۹۹

شماره
۴۷۴۴

امروز: ۷ (اسفند) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Thursday 2021 (Feb) 25

عناوین صفحه

تبلیغات

هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: در حوزه فرهنگی که از اهمیت بسیار در جامعه برخوردار است مباحث ارزشی در اولویت قرار بگیرد.

به گزارش هگمتانه، اکبر کاووسی در دیدار با مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهار کرد: سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان یکی از سازمان‌های پیشرو شهرداری بوده که در حوزه‌های مختلف توانسته قدم‌های مثبتی در شهر همدان بردارد.

وی افزود: مباحث فرهنگی در هر شهری از اولویت ویژه برخوردار است و باتوجه به سبقه فرهنگی شهر همدان اقدامات بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه همدان به دارالمؤمنین و دارالمجاهدین شهرت دارد، گفت: اقدامات فرهنگی با اولویت مباحث ارزشی در همدان در دستور کار قرار گرفته است.

کاووسی خاطرنشان کرد: نصب یادمان‌های دفاع مقدس در شهر و مکان‌هایی که در آنها خاطرات جنگ و بمباران وجود دارد و اردوهای خاطرات ماندگار دفاع مقدس در حوزه فرهنگی انجام شده است.

وی با اشاره به فعالیت در سایر حوزه‌ها بیان کرد: در حوزه‌های اجتماعی آموزش‌های شهروندی و ایجاد مرکز آموزش شهروندی از اقدامات خوبی بوده که توانستیم در همدان انجام دهیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان عنوان کرد: در موضوع ورزش شهروندی نیز همدان از استان‌های پیشرو صاحب نام در کشور بوده که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته حداقل 50 هزار نفر از جمعیت شهر همدان در ورزش شهروندی فعالیت خواهند کرد.

کاووسی با اشاره به حوزه گردشگری گفت: همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین و استانی گردشگری در کشور مطرح است به همین دلیل مسیر گردشگری تاریخ و تمدن با حضور استان‌های کرمانشاه و سنندج ایجاد شده است.

وی افزود: در تلاش هستیم هرچه بیشتر و بهتر گردشگری همدان را مطرح کنیم.

وجدی: در تمامی حوزه‌های فرهنگی اجتماعی ورزشی و گردشگری اقدامات خوبی در همدان صورت گرفته است

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز گفت: با ایجاد سند چشم انداز اقدامات خوبی در تمام حوزه‌های فرهنگی اجتماعی ورزشی و گردشگری در همدان صورت گرفته است.

روح الله وجدی هویدا در این دیدار اظهار کرد: سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان از سازمان‌های 11 گانه شهرداری همدان بوده که در پنج حوزه فعالیت می‌کند.

وی افزود: سال گذشته سند چشم انداز سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان را با چشم انداز محله محوری و رشد مشارکت‌های مردمی برنامه‌ریزی کردیم.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با اشاره به فعالیت‌های بخش فرهنگی گفت: در بخش فرهنگی 17 فرهنگسرا داریم که اکثر مناسبت‌های ملی و مذهبی در کنار فضاسازی‌های شهری توسط معاونت فرهنگی انجام می‌شود.

وجدی هویدا خاطرنشان کرد: سعی کردیم فرهنگسراها با حضور تشکل‌های مردمی و همیاران محلات اداره شود و تفاهم‌نامه‌ای نیز با مجمع سمن‌ها در این باره به امضا رسیده و در حال حاضر فرهنگسرای هنر، فرهنگسرای گردشگری و رسانه با کمک تشکل‌های مردمی اداره می‌شوند.

وی با اشاره به جشنواره شهروندان برگزیده بیان کرد: سومین سال جشنواره شهروندان برگزیده در حال برگزاری است همچنین در بخش فرهنگی ایجاد نمادهای دفاع مقدس، اردوهای خاطرات ماندگار و نمادسازی در کنار مساجد و مکان‌هایی که بمباران در آنها صورت گرفته مانند ورزشگاه شهدای قدس برنامه‌ریزی شده است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان عنوان کرد: در حوزه اجتماعی نیز مرکز جامع آموزش‌های شهروندی را ایجاد کرده‌ایم.

وجدی با اشاره به حوزه ورزش بیان کرد: این حوزه نیز به تشکل‌های مردمی واگذار شده و دبیرخانه ورزش شهروندی برای نخستین بار در همدان ایجاد شد همچنین در زمینه رشته‌های ورزشی نیز تیم فوتبال بزرگسالان شهرداری همدان زیر نظر معاونت ورزش اداره می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه گردشگری نیز برای نخستین بار دبیرخانه خواهرخواندگی ایجاد شد همچنین تفاهم نامه مسیر گردشگری تاریخ و تمدن با حضور شهرهای همدان، کرمانشاه و سنندج به امضا رسید.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران: بزرگ‌ترین مرکز آموزشی غیر مدرسه‌ای شهر تهران را داریم

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز گفت: شهرداری تهران بزرگ‌ترین مرکز آموزشی غیر مدرسه‌ای را داریم.

حجت الاسلام میثم امرودی اظهار کرد: برخی از مجموعه‌های ورزشی و پردیس‌های سینمایی و باغ کتاب زیرمجموعه شهرداری تهران هستند.

وی افزود: همچنین ما مجموعه‌هایی داریم به نام هایپر شهر که اجرای تمامی پروژه‌های فرهنگی از سیاه‌پوش کردن شهر تا آذین بندی 22 بهمن و سایر مناسبت‌ها و تبلیغات شهر برعهده این مجموعه است.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به سایر مؤسسه‌های زیرمجموعه شهرداری تهران گفت: مؤسسه نشر شهر که مجموعه چاپ و نشر است و مؤسسه گردشگری تهران را داریم که مسؤولیت گردشگری داخلی و گشت شهر را برعهده دارد و مؤسسه آموزش شهر که بزرگ‌ترین مرکز آموزشی غیر مدرسه‌ای شهر تهران است را در اختیار داریم.

حجت الاسلام امرودی خاطرنشان کرد: طبق مصوبات ما تمام مجموعه‌های شهرداری موظف هستند با این مجموعه‌ها کار کنند به طور مثال شهرداری منطقه 6 بخواهد بنر چاپ کند ترجیح این است که با مؤسسه چاپ شهر کار کند.

وی با اشاره به هم‌افزایی در این سازمان گفت: تمامی مراکز فرهنگی که در اختیار شهرداری بوده با هم‌افزایی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اداره می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران عنوان کرد: ما در اجرای برنامه آزادی عمل بیشتری داریم و در واقع امکان این را داریم خدمات بهتری به مردم ارائه بدهیم و بسیار چابک هستیم.

حجت الاسلام امرودی با اشاره به فرهنگسراها بیان کرد: تعدادی از فرهنگسراهای ما مانند فرهنگسرای رسانه، قرآن، فناوری اطلاعات، رضوان و فرهنگسراهای بهاران مستقل اداره می‌شوند و زیر نظر مستقیم رئیس سازمان هستند.

وی افزود: یک باغ موزه هم داریم به نام باغ موزه قصر که بسیار دیدنی است.‌ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: