صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۱
بهمن
۱۳۹۹

شماره
۴۷۱۶

امروز: ۱ (بهمن) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Wednesday 2021 (Jan) 20

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: مسؤول کنترل آلودگی هوای دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا گفت: آلودگی ناشی از سوخت مازوت در نیروگاه مفتح مخاطراتی برای افراد پرخطر شهرستان‌های فامنین و کبودراهنگ به همراه دارد.

به گزارش هگمتانه، مهدی خدابخشی اظهار کرد: آلودگی هوا موجب افزایش ضریب ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از کروناویروس است بنابراین افرادی که جزء گروه‌های حساس هستند، باید از حضور در فضاهای باز شهری خودداری کنند.

مسؤول کنترل آلودگی هوای دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا در رابطه با گروه‌های حساس توضیح داد: بیماران قلبی و تنفسی، سالمندان، کودکان، نوزادان و خانم‌های باردار جزء گروه‌های حساس و پرخطر هستند.

وی خاطرنشان کرد: شاخص آلودگی هوا در شش مرحله‌ هوای خوب، هوای متوسط، هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، هوای ناسالم، هوای بسیار ناسالم و هوای خطرناک تقسیم بندی می‌شود که شرایط استان همدان در حال حاضر در مرحله‌ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس است.

خدابخشی مطرح کرد: عمده مشکل در استان، شهر همدان است که به علت جمعیت زیاد و حمل‌ونقل ممکن است در برخی روزهای سال آلوده باشد و مسئله بعدی آلودگی ناشی از سوخت مازوت در نیروگاه مفتح است که مخاطراتی برای افراد پرخطر شهرستان‌های فامنین و کبودراهنگ به همراه دارد.

وی با بیان اینکه وارونگی دما باعث آلودگی هوا در استان شده است، توضیح داد: سرمای شدید هوا باعث وارونگی دما می‌شود و در این شرایط آلاینده‌ها به سمت بالا حرکت نمی‌کنند و باعث ماندگاری آلودگی هوا در سطح زمین می‌شوند.

مسؤول کنترل آلودگی هوای دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا در ادامه خاطرنشان کرد: در این هفته شرایط بهتری نسبت به هفته قبل داشتیم و به طور کلی آلودگی هوا در شهر همدان بیشتر در ساعت 11 تا 16 است.

به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه از نظر آلودگی هوا شرایط بهتری نسبت به سال گذشته داریم، اعلام کرد: تعطیلی مدارس و دورکاری ادارات موجب عدم استفاده از وسایل گرمایشی و کاهش تردد در شهر شده که این عوامل باعث شده نسبت به سال گذشته آلودگی هوای کمتری داشته باشیم.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: