صفحه 1 : صفحه اول صفحه 2 : خبر همدان - استان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان - استان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۵
آذر
۱۳۹۹

شماره
۴۶۷۰

امروز: ۵ (آذر) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Wednesday 2020 (Nov) 25

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه شهرستان: مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از مرگ کارگر 43 ساله در یکی از روستاهای شهر همدان بر اثر ریزش آوار خبر داد.

به گزارش هگمتانه، دکتر آرتین کمالی توضیح داد: روز یکشنبه 8 تیرماه در روستای ابرو یک کارگر 43 ساله مشغول تخریب یک دیوار قدیمی بوده که دیوار ریزش کرده و بر سرش آوار می‌شود و در دم جان می‌بازد.

وی مطرح کرد: در دو ماهه ابتدای سال 98 چهار مرد و در مدت مشابه امسال یک مرد بر اثر حادثه کار جان خود را از دست داده اند که این نشان از کاهش 75 درصدی متوفیان ناشی از حوادث کار دارد.

کمالی با بیان اینکه در سال 97 در مجموع 38 مرد بر اثر حوادث ناشی از کار جان باختند، افزود: متوفیان حادثه کار در سال 98، 36 مرد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال 97، کاهش 5.2 درصدی داشته است.

وی در ادامه گریزی به آمار مصدومان حادثه کار زد و اظهار کرد: در دو ماهه نخست سال 99، 62 مرد و در مدت مشابه سال 98، سه زن و 69 مرد در مجموع 72 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار دچار مصدومیت شده اند که آمار نشان از کاهش 13.8 درصدی مصدومیت دارد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با بیان اینکه سال 97، 10 زن و 425 مرد در مجموع 435 نفر در حادثه کار مصدوم شدند، ادامه داد: تعداد مصدومان حوادث ناشی از کار سال 98، 17 زن و 483 مرد در مجموع 500 نفر است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن، 14.9 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی حوادث کار را از دو منظر تشریح کرد و گفت: برخی از افراد پیش از بروز سانحه به علت بیماری از جمله سکته قلبی جان باخته سپس دچار سانحه کار می‌شوند که در معاینات پزشکی این موضوع رصد و مشخص می‌شود.

کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن را از مهمترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار عنوان کرد و یادآور شد: با رعایت نکات ایمنی می‌توان این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: