صفحه 1 : سبک زندگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : سبک زندگی صفحه 8 : فرهنگی

۱۳
مرداد
۱۳۹۹

شماره
۴۵۸۰

امروز: ۱۳ (مرداد) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Monday 2020 (Aug) 03

عناوین صفحه

تبلیغات

هگمتانه، گروه شهرستان: فرماندار اسدآباد گفت: شهرستان اسدآباد به نسبت جمعیت دارای بیشترین خودروشویی در سطح استان همدان بوده که در همین راستا واگذاری مجوز خودروشویی جدید در شهرستان ممنوع است.

به گزارش هگمتانه، مجید درویشی در شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: در حال حاضر در شهرستان اسدآباد 49 خودروشویی وجود دارد که 40 خودروشویی دارای مجوز بوده و مابقی نیز باید تعیین تکلیف شده و نسبت به پلمب خودروشویی‌های بدون مجوز اقدام شود. وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان اسدآباد دارای 1430 حلقه چاه مجاز اعم از کشاورزی و صنعتی بوده و نیمی از چاه‌های مجاز شهرستان به کنتور هوشمند مجهز هستند، مطرح کرد: در سال جاری تجهیز 60 چاه به کنتور هوشمند در برنامه قرار دارد که فعلاً 9 مورد آن انجام شده است.

شناسایی 300حلقه چاه غیرمجاز در اسدآباد

درویشی با اشاره به اینکه تاکنون 300 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان شناسایی و 250 حلقه از این چاه‌ها مسدود شده است، تصریح کرد: تاکنون از 859 پرونده حلقه چاه شهرستان 633 حلقه اصلاح و تعدیل شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: افت آب‌های زیرزمینی دشت اسدآباد 21.37 درصد و خروجی سالیانه روان آب‌ها از شهرستان 16 میلیون و 700 مترمکعب بوده که احداث پروژه تغذیه مصنوعی هلور و آجین در تقویت سفره‌های آب زیرزمینی شهرستان از نقش مؤثری برخوردار خواهد بود و نیاز است در این راستا امور آبفا نسبت به تعیین تکلیف و گزارش کار این پروژه به فرمانداری اقدام کند.

درویشی همچنین با اشاره به وجود چهار حوزه آبخیز در شهرستان خاطرنشان کرد: تاکنون در 28 هزار هکتار از عرصه مراتع ملی شهرستان عملیات آبخیزداری انجام شده و 20 هزار هکتار از عرصه نیز نیازمند اجرای عملیات آبخیزداری است.

اسدآبادی‌ها پرمصرف‌ترین مشترکین آب استان همدان

وی با بیان اینکه در حال حاضر 100 درصد شهر آجین و اسدآباد و 92 درصد جمعیت روستاهای اسدآباد شامل 76 روستا تحت پوشش آبفا قرار دارند، گفت: میزان استاندارد مصرف آب در روز به ازای هر نفر 150 لیتر بوده که اسدآبادی‌ها با 180 تا 200 لیتر در روز به ازای هر نفر پرمصرف‌ترین مشترکین آب استان همدان محسوب می‌شوند که نیاز است با فرهنگسازی نسبت مصرف صحیح و بهینه از آب به مردم اطلاع رسانی شود در غیر این صورت امور آب و فاضلاب شهرستان با چنین روندی به ناچار مجبور به اعمال مدیریت فشار خواهد شد. به نقل از ایسنا، مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان اسدآباد هم تصریح کرد: روزانه 20 حادثه شبکه آب در شهرستان اتفاق می‌افتد که برای تسریع رفع این حوادث با تغییر پیمانکار حوادث و اتفاقات در حال اقدام هستیم.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: