صفحه 1 : سبک زندگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : سبک زندگی صفحه 8 : فرهنگی

۱۳
مرداد
۱۳۹۹

شماره
۴۵۸۰

امروز: ۱۳ (مرداد) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Monday 2020 (Aug) 03

عناوین صفحه

تبلیغات

هگمتانه، گروه شهرستان: مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از کاهش 25 درصدی سطح زیرکشت گوجه فرنگی این شهرستان نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش هگمتانه، سقراط بیرنگ اظهار کرد: افزایش تولید و تقاضای کم، مشکلات تحویل گوجه فرنگی به کارخانجات و افت قیمت در سال گذشته از عوامل کاهش سطح زیرکشت گوجه فرنگی امسال در این شهرستان بوده است.

وی با اشاره به اینکه 90 درصد اراضی کشت گوجه فرنگی اسدآباد مجهز به آبیاری بارانی است، افزود: تعهد امسال کشت گوجه فرنگی در شهرستان اسدآباد 1050 هکتار بوده که بیش از 1000 هکتار از اراضی کشاورزی به این محصول اختصاص یافته است.

بیرنگ با بیان اینکه شهرستان اسدآباد در سطح استان همدان دارای رتبه اول تولید گوجه فرنگی است، ادامه داد: سال گذشته 1350 هکتار از اراضی شهرستان به کشت گوجه فرنگی اختصاص داشت که از این میزان اراضی افزون بر 70 هزار تن محصول گوجه برداشت شد.

وی تعداد بهره برداران تولید گوجه فرنگی شهرستان را 850 نفر اعلام کرد و گفت: شهرستان اسدآباد یکی از قطب‌های مهم تولید گوجه فرنگی در استان همدان بوده که هر ساله بخش عمده‌ای از تولیدات جالیزی این شهرستان به این محصول اختصاص دارد.

بیرنگ در ادامه از آغاز برداشت گندم در مزارع این شهرستان خبر داد و مطرح کرد: بیش از 18 هزار هکتار از مزارع امسال شهرستان به کشت گندم دیم و آبی اختصاص داشته که براساس پیش‌بینی‌ها از این میزان سطح 63 هزار تن گندم برداشت خواهد شد.

وی همچنین از فعال شدن مراکز خرید گندم شهرستان خبر داد و تصریح کرد: با آغاز برداشت گندم هیچ گونه مشکلی در رابطه با ذخیره محصول فوق وجود نداشته و پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری کشاورزان اسدآبادی 40 تا 45 تن از گندم مازاد خود را تحویل مراکز خرید دهند.

بیرنگ در گفتگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: ظرفیت کل سیلو و انبارها موجود شهرستان 118 هزار تن بوده که از این میزان ظرفیت، در حدود 95 هزار تن ظرفیت خالی برای انبار گندم تولیدی امسال شهرستان پیش‌بینی شده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: