صفحه 1 : همه دانا صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : همه دانا صفحه 8 : فرهنگی

۲۲
مرداد
۱۳۹۹

شماره
۴۵۸۶

امروز: ۲۱ (مرداد) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Tuesday 2020 (Aug) 11

عناوین صفحه

تبلیغات

هگمتانه، گروه خبر همدان: نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه این شورا باید زمینه‌ساز عدالت در جامعه و در شهر باشد، گفت: متأسفانه در توزیع منابع به عدالت عمل نکرده‌ایم به همین دلیل قانونی که به تحقق عدالت کمک نکند، باید آن را عوض کرد و سپس خوب آن را اجرا کرد.

به گزارش هگمتانه، آیت‌ا... حبیب الله شعبانی ظهر دیروز در دیدار با مسؤولان شوراهای اجتماعی محلات شهر همدان، اظهار کرد: در مردم سالاری دینی نقش اصلی و اساسی متعلق به مردم است و از آنجایی که جمهوری اسلامی به معنای حضور مردم در تمام عرصه‌ها است، اجرای این طرح قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه نیازمندی‌ها در هر محله متفاوت است، ابراز کرد: بهترین کسی که می‌تواند اولویت‌ها و مشکلات هر منطقه را مورد شناسایی قرار دهد، اهالی همان محل هستند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه جایگاه شورا در رفع آسیب‌های اجتماعی باید مشخص شود، بیان کرد: محلات ما دارای ظرفیت‌های خوبی هستند که می‌توان با استفاده از این ظرفیت در عرصه‌ رفع آسیب‌های اجتماعی و فعالیت‌های فرهنگی ورود کرد.

وی با تأکید بر اینکه تشکیل شورای اجتماعی محلات از اقدامات خوب مدیریت شهری همدان است افزود: در این مجمع که متشکل از بزرگان و منتخبان محل است، باید از حضور جوانان و بانوان هم استفاده شود تا به نحوی زمینه را برای ورود نخبگان در عرصه‌های مختلف مدیریتی فراهم کنیم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه ایجاد شورا زمینه خوبی برای ورود نخبگان است، گفت: در محلات نخبگانی وجود دارند که متأسفانه به دلیل عدم حمایت‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه دولت و نهادهای دولتی دارای محدودیت‌هایی هستند، مطرح کرد: نباید همیشه منتظر دولت ماند، و همانند آنچه در کرونا دیدیم می‌توان از ظرفیت بالای محلات در رفع مشکلات استفاده کرد و این شورا باید در جهت شکوفا کردن این ظرفیت‌ها قدم بردارد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان خواستار توجه شورا به مسئله کار و اشتغال شد و عنوان کرد: خیرین بسیاری در سطح استان و همدان وجود دارد که این شورا باید با فعال کردن ظرفیت آنها، این افراد را به میدان بیاورد.

وی با گلایه از اینکه در توزیع منابع به عدالت عمل نکرده‌ایم، گفت: قانونی که به تحقق عدالت کمک نکند، باید آن را عوض کرد و سپس خوب اجرا کنیم.

به نقل از تسنیم، آیت‌ا... شعبانی با بیان اینکه این شورا باید زمینه ساز عدالت در جامعه و در شهر باشد، مطرح کرد: گاهی اوقات افراد ساکن در برخی از مناطق توان مطالبه‌گری و ارتباط گرفتن با مسؤولان را ندارند و لذا این شورا خصوصا در مناطق کم برخوردار باید با ایجاد مطلبه‌گری زمینه بهرمندی عادلانه از خدمات شهری، اجتماعی و فرهنگی را فراهم کنند.

آیت الله شعبانی در بخش پایانی سخنان خود درباره لزوم توسعه متوازن و متناسب شهر، تصریح کرد: اینکه مثلا در بلوار ارم پیاده راه سازی و بهسازی اتفاق افتاده اقدام خوب و به جایی است که در نقاط کم‌تربرخوردار هم باید به تناسب نیاز و امکان اقداماتی انجام شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: