صفحه 1 : صفحه اول صفحه 2 : خبر همدان - استان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان - استان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۵
آذر
۱۳۹۹

شماره
۴۶۷۰

امروز: ۵ (آذر) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Wednesday 2020 (Nov) 25

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان گفت: 11 هزار نفر از کودکان و نوجوانان استان همدان بیننده «پیک امید کانون» در فضای مجازی هستند.

به گزارش هگمتانه، بهناز ضرابی زاده صبح شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از زمان شیوع کرونا که مراکز آموزشی تعطیل شد، مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز تحت الشعاع قرار گرفت و کودکان امکان حضور در مراکز را نداشتند، گفت: یکی از اتفاقات خوبی که در همین زمان اجرایی شد برنامه «پیک امید» بود که در شرایط بحران فعالیت آن جدی‌تر شد.

وی با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مواقع بحران‌های مختلف طبیعی کشور یاری‌رسان فرهنگی کودکان و نوجوانان آسیب‌دیده است، به فعالیت پیک امید مجازی در دوران شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: پیک امید در سراسر کشور فعال بوده و تمامی آثار مخاطبان در این بستر اطلاع رسانی شد و مخاطبان کودک و نوجوان در فضای مجازی از این برنامه‌ها استفاده می‌کنند.

ضرابی زاده با بیان اینکه در راستای اجرای اهداف پیک امید، کانون پرورش فکری نخستین دستگاه فرهنگی است که به طور تخصصی برای مخاطبان کودک و نوجوان نسبت به طراحی پیک امید مجازی اقدام کرد، گفت: با این اقدام فعالیت‌های روزانه مراکز فرهنگی هنری به صورت مجازی در اختیار کودکان و نوجوانان قرار گرفته است.

وی از استان همدان به عنوان یکی از استان‌های فعال در این زمینه نام برد و اظهار کرد: تاکنون بیش از 566 اثر فرهنگی از کارشناسان و مربیان در استان در رشته‌های اوریگامی، نمایش‌عروسکی‌، شعرخوانی، پویانمایی، قصه‌گویی، کاردستی در قالب فیلم‌های 2 تا 3 دقیقه‌ای تولید شده که تا امروز 54 اثر از این تولیدات بر روی وبگاه آفرینش تهران بارگذاری شده‌است.

وی هم‌چنین از تعامل کانون با مدیران آموزش و پرورش استان همدان خبر داد و بیان کرد: از این آثار تولیدی، روزانه 3 فیلم در 8 کانال رسمی مدیران و معلمان و دانش‌آموزان استان به اشتراک گذاشته می‌شود و قریب یازده هزار نفر از کودکان و نوجوانان بیننده این آثار هستند.

ضرابی‌زاده از بارگذاری فیلم‌های تولیدی کانون بر روی وبگاه آموزشی شاد در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: با توجه به اینکه دانش‌آموزان مشغول فعالیت‌های مجازی آموزشی مدارس بودند و ناچار بودند زمان زیادی را در فضای مجازی به سر ببرند، تصور نمی‌کردیم برنامه‌های کانون مورد استقبال قرار گیرد اما کودکان و نوجوانان به فعالیت‌های مهارتی و پرورشی علاقه نشان دادند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: